17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۸:۲۰:۴۱
کد مطلب:  1695603
معرفی برگزیدگان مهرواره ادبی آیینی سرو سرخ در گیلان

۱۱ برگزیده مهرواره ادبی آیینی سرو سرخ کانون پرورش فکری گیلان معرفی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان،

فراخوان این مهرواره ادبی آیینی استانی همزمان با دهه نخست ماه محرم و در سایه همراهی و مشارکت ستاد اقامه نماز استان گیلان منتشر شده بود.

در گروه سنی نونهال، کیهانه ابراهیمی و ارنیکا بهرامی به‌ترتیب از شهرستان‌های تالش و آستارا به عنوان برگزیده بخش متن ادبی معرفی شدند و عنوان برگزیده گروه سنی نونگاه این بخش نیز به مهدیس مستعلی‌زاده از شهرستان آستارا رسید.

هیئت داوری در این میان، آنیسا خورسند‌فر و آی‌سودا عاشوری از بندرانزلی، آیسان قربانی و پوریا مردانی به ترتیب از تالش و لشت‌نشاء و همچنین ایلیا صفدری و فاطمه صولتی از رشت را در بخش شعر گروه سنی نوجوان شایسته عنوان برتر معرفی کرد.

گروه داوری در همین‌حال به معرفی برگزیدگان داستان‌نویسی گروه سنی نوجوان پرداخت و آتنا صفوتی از بندر انزلی، ملیکا رهبر و فاطمه صولتی از رشت را صاحبان آثار برتر این بخش از مهرواره اعلام کرد.

بسط و گسترش فرهنگ عاشورایی و آشناسازی هرچه بیشتر مخاطبان با سیره عملی معصومین (س)، ارزش‌های حماسه انسان‌ساز کربلا، مقام حضرت سیدالشهدا (ع)، نماز ظهر عاشورا و فضائل اخلاقی ائمه معصومین (ع) از محور‌های موضوعی این فراخوان در زمینه شعر، داستان و متن ادبی بود.

داوری این رویداد فرهنگی را حمیرا خدابنده و طاهره نژاد‌غلامی برعهده داشتند و پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه مهرواره ادبی آیینی "سرو سرخ" در واحد آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان ۱۱ برگزیده گروه‌های سنی ۷+ (نوخوان)، +۹ (نونهال)، ۱۲+ (نونگاه) و ۱۵+ (نوجوان) را انتخاب کردند.

 

به اشتراک بگذارید :