17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۸:۳۱:۱۱
کد مطلب:  1695659
مدیر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خبر داد:
آیین جشن شکوفه ها در روز اول مهر برای کلاس اولی ها و نوآموزان پیش دبستانی/ زنگ آغاز سال تحصیلی روز سوم مهرماه نواخته خواهد شد.

داود گلی گفت: دانش آموزان کلاس اولی و نوآموزان پیش دبستانی روز اول مهر شروع دوران تعلیم و تربیت خود را جشن خواهند گرفت و آیین آغاز سال تحصیلی جدید سوم مهرماه برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، گلی با اعلام این خبر اظهار داشت: به استناد دستورالعمل وزارت متبوع و بر اساس روال سال‌های قبل، دانش آموزان کلاس اولی و نوآموزان پیش دبستانی یک روز قبل از آغاز رسمی سال تحصیلی فرآیند تعلیم و تربیت را تحت عنوان جشن شکوفه ها و با شور و شعف خاصی شروع می کنند.
 وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از مجموعه ۸۸۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید تعداد ۱۰۲ هزار نفر در پایه اول ابتدایی و ۶۸ هزار نفر در دوره پیش‌دبستانی مشغول به تحصیل شوند.
 مدیر اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ادامه داد: آمار نوآموزان پیش دبستانی در سال گذشته ۶۱ هزار نفر بوده که در سال تحصیلی جدید قریب به ۷ هزار نفر رشد جمعیت در این دوره را شاهد خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :