16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۸:۵۰:۲۴
کد مطلب:  1695775
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز:
خیرین مدرسه ساز با اهدا کلاس به استقبال دانش آموزان البرزمی روند

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرزگفت: هرساله درآستانه بازگشایی مدارس،خیرین مدرسه ساز با اهدا کلاس های درس به استقبال دانش آموزان این استان در بهار تعلیم و تربیت می روند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز، حسن مهرانی گفت:با اشاره به اینکه مدرسه خیری زنده یاد حاج حسن کرمی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ به دانش آموزان در منطقه دولت آباد کرج درحوزه آموزش و پرورش ناحیه سه کرج  اهدا می شود، افزود: این مدرسه نخستین مدرسه تمام هوشمند و دارای آسانسور دراستان البرز است.

وی خاطرنشان کرد: این مدرسه ۱۲ کلاسه خیری  دارای اتاق های اداری، آزمایشگاهی و رفاهی است که عملیات ساخت آن از مردادماه سال ۹۹ در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع آغاز شد.

وی بیان داشت: مدرسه زنده یاد حاج حسن کرمی توسط فرزندش مهندس مجید کرمی در سه طبقه با زیربنای ۲ هزار  مترمربع  و با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

مهرانی با بیان اینکه هزینه صفر تا ۱۰۰ ساخت این پروژه آموزشی توسط خیرتامین شده است، یادآورشد: اهدا این پروژه آموزشی خیرسازهمزمان با نواختن زنگ مهر و مقاومت درآیین متمرکز استانی سال تحصیلی جدید درالبرز با حضور خانواده معظم شهدا و مسوولان به دانش آموزان اهدا می گردد.

وی تصریح کرد: آیین کلنگ‌زنی مدرسه ۱۲ کلاسه حاج اصغرفتوحی با مشارکت شرکت رادمان تجارت البرز در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰  متر مربع  و در زیربنای یک هزار و ۸۰۰ متر مربع در آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج نیز صورت گرفت.

وی اضافه کرد: خیرین استان البرزساخت ۵۴۹ کلاس درس را در مناطق کم برخوردار در قالب ۴۹ پروژه آموزشی بر عهده دارند.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرزادامه داد: این تعداد پروژه در زیربنای ۹۹ هزار و ۵۸۹ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان ساخته می شود.

وی با اشاره به اینکه این کلاس ها تا پایان سال ۱۴۰۰ در البرز آماده تحویل به آموزش و پرورش می شود،خاطرنشان کرد: این استان در بخش سرانه فضای آموزشی به عنوان آخرین استان کشور پس از استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

مهرانی عنوان کرد: با اهتمام خیرین نیک اندیش درسال گذشته  ۲۹۸ کلاس درس به فضای آموزشی استان البرز با زیربنای بیش از ۳۷ هزار مترمربع و اعتبار ۹۲ میلیارد تومانی افزوده شد.

وی تاکید کرد: البرز استانی مهاجرپذیر و با تراکم بالای دانش آموزی است لذا برای تامین فضای آموزشی مناسب وایمن برای دانش آموزان نیاز به مشارکت بالای مردم در امر مقدس مدرسه سازی دارد.

به اشتراک بگذارید :