16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۰۹:۵۰:۱۲
کد مطلب:  1695989
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان مهم ترین اولویت نظام تعلیم و تربیت است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و بهار تعلیم و تربیت به معلمان، دانش آموزان و دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت گفت: آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین خاستگاه شناسایی استعدادها و شکوفا نمودن غنچه های امید و بسترساز رشد و آگاهی، عهده دار مسئولیتی سنگینی است که می تواند حرکت به سمت قله های رفیع دانش و معرفت را فراهم نماید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، عربعلی زینالی با اشاره به دو سال تحصیلی گذشته بیان داشت؛ با شیوع ویروس منحوس کرونا و با تعطیل شدن مدارس، آموزش تعطیل نشد و با اهتمام ویژه و مجاهدت‌های علمی معلمان عزیز و بهره گیری از ظرفیت و فرصت‌های مختلف یادگیری از جمله فضای مجازی، بستر شبکه شاد، استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و ...  جلوه‌هایی از تعهد و تلاش معلمان سخت کوش نمایان شد و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت با درک شرایط موجود، در راستای رسالت خطیر خود با خلق ابتکارات جدید به ایفای نقش پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: شروع مدارس امسال رنگ و بوی دیگری دارد و با آنچه در گذشته بوده بسیار متفاوت می باشد. ایشان انجام واکسیناسیون فرهنگیان و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون دانش آموزان در راستای حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان که از سرمایه های ذی قیمت جامعه هستند را بسیار مهم خواند و آن را جزء مهم ترین اولویت نظام تعلیم و تربیت دانست.

این مقام مسئول اظهار داشت: تلاش همه مسئولان و دست اندرکاران بازگشایی مدارس بصورت حضوری با رعایت کلیه شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی است و استفاده از شبکه شاد و فضای مجازی در کنار تحصیل حضوری را از اولویت های وزارت آموزش و پرورش بر شمرد.

زینالی در پایان نقش معلمان که به فرموده مقام معظم رهبری افسران سپاه پیشرفت کشورند را بی بدیل دانسته و تلاش و همت عالی معلمان گرامی را ارج نهاده و ضمن تأکید بر جهاد آموزشی، همدلی و وفاق همه دستگاه ها را رمز موفقیت ایران اسلامی بر قله‌های امید، دانایی و سربلندی دانست.

 

به اشتراک بگذارید :