9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۲:۳۸
کد مطلب:  1696123
با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان :
نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان برگزار شد

در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، این نشست در آستانه سال تحصیلی جدید با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، مدیر کل و معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و اعضای کمیته به منظور بررسی برنامه های بازگشایی مدارس و هم چنین تفاهم نامه همکاری استان در سال تحصیلی جدید برگزار شد .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این نشست با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس بر تقویت اقامه نماز جماعت در مدارس و هم چنین اجرای برنامه طرح امین و استفاده حداکثری از این ظرفیت تاکید کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ابتدای این نشست با تقدیر از حمایت های نماینده محترم ولی فقیه و مساعدت اعضای کمیته در راستای کمک به پیشبرد برنامه ها، شروع سال تحصیلی جدید و بررسی میزان آمادگی استان برای آموزش حضوری و غیر حضوری دانش آموزان بر اساس الگوی ابلاغی و همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید را از مهم ترین اهداف این نشست بر شمرد و گفت: در قالب تفاهم نامه ، پنج برنامه و 18 فعالیت برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده است .

وی در ادامه به تشریح الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید 19 پرداخت و از برگزاری مراسم بازگشایی در کلیه مدارس استان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: آیین نمادین بازگشایی و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی سوم مهر ماه با حضور مسئولین استانی و محلی در شهرستانها و مناطق و مرکز استان برگزار می شود .

در ادامه این نشست حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان، کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش را امکانی برای بهره گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی و حوزه های علمیه برای برنامه های تربیتی و دینی دانش آموزان عنوان کرد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا ، فعالیت های این بخش تعطیل نشده است.

وی گزارشی از اقدامات و جلسات کمیته همکاری ها در سال تحصیلی 1400-1399 ارائه کرد و با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته پنج برنامه در قالب 17 فعالیت پیش بینی شده بود، گفت: 9 فعالیت به صورت کامل انجام شده است و بقیه اقدامات نیز به صورت مجازی و در دل فعالیت های پرورشی و فرهنگی با مشارکت اعضای محترم پیگیری شده است .   

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در ادامه نشست تفاهم نامه کمیته همکاری های استان کردستان با دبیرخانه کشوری ستاد همکاری ها در سال تحصیلی 1401-1400 را تشریح کرد و گفت: در مجموع پنج برنامه و 18 فعالیت پیش بینی شده است، که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته با همکاری اعضای برنامه های مذکو به منظور تحقق پیگیری خواهد شد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت 14 دارالقرآن در سطح استان خبر داد وبا بیان اینکه تعداد 7 مرکز در سال گذشته تجهیز شده است، گفت: تجهیز 7 مرکز دیگر در دستور کار سال تحصیلی جدید قرار دارد .

وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری فی ما بین وزارت آموزش و پرورش ، جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و سازمان نوسازی گفت: در اجرای این تفاهم نامه توسعه و تجهیز دارالقرآنها در دستور کار قرار دارد و مقرر است با همکاری خیرین نیک اندیش ، دومین دارالقرآن تیپ استان با همکاری نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ، مجمع خیرین مدرسه ساز و آموزش و پرورش کلنگ زنی و عملیات احداث آن آغاز شود .

به اشتراک بگذارید :