9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۴:۱۰
کد مطلب:  1696131
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:
مدارس استان بر اساس الگوی ابلاغی، آماده بازگشایی و فعالیت در سال تحصیلی جدید است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، ضمن تشریح الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در سال تحصیلی 1401-1400 از آمادگی مدارس استان برای بازگشایی و برگزاری ویژه برنامه های آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد،با تقدیر از حمایت های نماینده محترم ولی فقیه در کردستان و مساعدت اعضای کمیته در راستای کمک به پیشبرد برنامه ها، شروع سال تحصیلی جدید و بررسی میزان آمادگی استان برای آموزش حضوری و غیر حضوری دانش آموزان بر اساس الگوی ابلاغی و همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید را از مهم ترین اهداف این نشست بر شمرد و گفت: در قالب تفاهم نامه ، پنج برنامه و 18 فعالیت برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده است .

وی در ادامه به تشریح الگوی فعالیت آموزشی و تربیتی مدارس در شرایط کووید 19 پرداخت و اظهار داشت: در سال جاری بر اساس تجارب و مطالعات جهانی و آسیب های اجتماعی و تربیتی دوری بیش از حد دانش آموزان از مدارس ، رویکرد و تصمیم کشورهای مختلف از جمله ستاد ملی کرونای کشور و وزارت آموزش و پرورش بر آموزش حضوری می باشد که از یک حالت حداقلی شروع می شود .

قربانی با بیان اینکه در همین راستا سه الگو برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده است به تشریح سناریوهای ابلاغی و نحوه فعالیت مدارس کم جمعیت و پرجمعیت شهری و روستایی از مهر ماه 1400 پرداخت و گفت: بر اساس تشخیص شورای مدرسه و با توجه به تراکم جمعیتی دانش آموزان و فضای فیزیکی مدارس متناسب با شرایط فعالیت مراکز آموزشی به صورت حضوری و غیر حضوری خواهد بود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه از برگزاری مراسم بازگشایی در کلیه مدارس استان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: آیین نمادین بازگشایی و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی سوم مهر ماه با حضور مسئولین استانی و محلی در شهرستانها و مناطق و مرکز استان برگزار می شود .

وی هم چنین گزارشی از تمهید مقدمات و فعالیت های ستاد پروژه مهر استان به منظور آماده سازی مدارس برای بازگشایی و آغاز سال تحصیلی جدید ارائه کرد وگفت: تاکنون بیش از 99 درصد دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کرده اند و کردستان در رتبه سوم کشوری قرار دارد .

قربانی وضعیت ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان استان را رضایت بخش دانست و با بیان اینکه کردستان در اجرای این فرآیند در رتبه چهارم کشوری قرار دارد، اظهار داشت : هم اکنون کتاب های درسی دانش آموزان تحویل مدارس شده و از طریق مدارس در بین دانش آموزان توزیع می شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گزارشی از ساماندهی فضاهای آموزشی استان نیز ارائه کرد و گفت: تعدادی فضای آموزشی نیز برای سال تحصیلی جدید آماده شده است که در مهرماه مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت .

قربانی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از ساماندهی نیروی انسای استان نیز ارائه کرد و با بیان اینکه در این حوزه هیچ مشکلی نداریم ، اقدامات استان در موضوع نقل و انتقال فرهنگیان را تشریح کرد و با بیان در سال 94 بیش از 4500 نفر در استان متقاضی نقل و انتقال بودند، گفت: با مدیریت موضوع، تعداد متقاضیان نقل و انتقال در سال جاری به 310 نفر کاهش رسیده و هم اکنون در حوزه نیروی انسانی تعادل خوبی برقرار شده است .

وی هم چنین گزارشی از دستاوردها و موفقیت های آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی گذشته ارائه کرد و گفت: با وجود تعطیلی مدارس و مجازی بودن آموزش و محدودیت ها و مشکلات، کردستان در بسیاری از فعالیت های آموزشی، پرورشی، ورزشی موفق بوده و دانش آموزان استان در المپیاد های علمی، نانو، مسابقات قرآنی، فرهنگی، هنری و ورزشی عناوین و رتبه های برتر کشوری را کسب کرده اند .

به اشتراک بگذارید :