16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۰:۲۵:۴۲
کد مطلب:  1696135
همکاری78هزارو700دانش آموز،بایاریگران زندگی/کسب10رتبه برترکشورتوسط دانش آموزان ومعلمان استان درجشنواره نوجوان سالم

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از همکاری بیش از 78 هزار و 700 دانش آموز دختروپسردر584مدرسه و3هزارو553کلاس،با کانون یاریگران زندگی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی در آیین تجلیل از  برگزیدگان کشوری دهمین جشنواره نوجوان سالم، اظهار کرد: 5 نفراز دانش آموزان دختر و پسردوره های متوسطه اول و دوم، از شهرستان های، بشرویه، بیرجندسرایان و طبس موفق به کسب رتبه های اول تا سوم کشور در رشته های ترمافزار چندرسانه ای، نقاشی و تدوین نیمرخ چالش ها شدند.

وی، بااشاره به کسب مقام دوم پروزه نو آورانه یا همان اقدام پژوهی، توسط 5 تن از معلمان بیرجندی، عنوان کرد: 13 گروه شهرستانی و مدرسه ای با مشارکت  کارشناسان اداری ، مدیران مدارس و رابطان طرح، به عنوان یاریگران زندگی تشکیل شده که در بستر شاد به تولید محتوای علمی، فرهنگی، هنری می پردازند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که آموزش تنها جزئی از فرایند تربیت در قاموس تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی بر مبنای سند تحول بنیادین است، بیان کرد: در حال حاضر دانش آموزان 3 هزار و 553 کلاس درس در طرح یاریگران زندگی مشارکت دارند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که آموزش های ارتقایی  ویژه والدین ،دانش آموزان و کارکنان به تناوب در گروه ها ی شبکه شاد ایجاد و بارگذاری شده است، ادامه داد: بعد ازاتمام آموزش هاپروژه های کوچک توسط 200 واحد آموزشی از مدارس مجری طرح تولید،که در سایت یارگران زندگی به آدرس www. Yarigaranfarsedu.ir  بارگذاری شد .

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از راه اندازی پویش«من یک یاریگر زندگی هستم» با هدف شناساندن طرح کانون یاریگران زندگی به دانش آموزان و پوشش بیشتر جامعه هدف در این طرح خبر داد و افزود: با راه اندازی این پویش 120درصد دانش آموزان در مدت کوتاهی، به عضویت کانال کشوری کانون یاریگران زندگی  درآمدند.

به گفته واقعی، سامانه پایش و مدیریت آسیب های اجتماعی توسط مدیران مدارس جهت شناسایی و بررسی مشکلات موجود در مدارس تکمیل شده است.

شایان ذکر است در ادامه این مراسم از دانش آموزان و معلمان دارای رتبه های اول تا سوم کشور در دهمین دوره جشنواره نوجوان سالم توسط مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :