16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1696289
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
ضرورت مدیریت اقتضایی مناطق و شهرستان ‌ها در آغاز سال تحصیلی و فرآیند بازگشایی مدارس/ ایجاد آرامش و کاهش استرس مهمترین وظیفه مدیران آموزش و پرورش در برهه زمانی کنونی است

حمیدرضا رخشانی گفت: با توجه به احتمال تغییر لحظه‌ای شرایط، مدیریت اقتضایی شهرستان ‌ها و مناطق، ایجاد آرامش و تلاش برای کاهش استرس دانش آموزان، خانواده ها و معلمان مهمترین وظیفه مدیران آموزش و پرورش در آستانه آغاز سال تحصیلی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی در جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و معاونان شهرستان‌ها و مناطق ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار و تعلیم و تربیت اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی همه همکاران ستادی و صف در مجموعه آموزش و پرورش استان هم اکنون در زمینه اجرا و پیشرفت پروژه مهر در کشور در رتبه شانزدهم قرار داریم و امیدواریم با تلاش مضاعف به رتبه‌های بالاتر دست یابیم.
وی وجود آرامش در میان کادر اجرایی مدارس و معلمان را برای آغاز سال تحصیلی ضروری عنوان کرد و گفت: مدیران شهرستان‌ها و مناطق باید نهایت تلاش خود را انجام دهند تا  بدون دغدغه و نگرانی سال تحصیلی آغاز شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بر اهتمام ویژه در صدور ابلاغ‌ها تاکید کرد و گفت: تمامی مدارس استان باید برای آموزش آماده باشند و برای جلوگیری از غفلت زمانی همه مدیران باید با همه دانش آموزان تماس داشته باشند و نحوه فعالیت مدرسه را به اطلاع آنان برسانند.
رخشانی افزود: با توجه به احتمال متغیر بودن شرایط، تهیه اطلس آموزشی و اطلس دسترسی در تمامی شهرستان‌ها و مناطق الزامی است.
وی تصریح کرد: سازمان عملی مدارس براساس اطلس آموزشی جدید باید مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.
رخشانی با تاکید بر مدیریت اقتضایی شهرستان ها و مناطق در نحوه فعالیت بازگشایی مدارس، اظهار کرد: برگزاری جلسه دبیران، جلسه انجمن اولیا و مربیان، شورای دانش آموزان و شورای مدرسه در ابتدای سال تحصیلی ضروری است.
وی بر تشکیل کمیته سلامت در همه مدارس استان تاکید کرد و گفت: این کمیته میزان آمادگی مدرسه برای شروع سال تحصیلی جدید را ارزیابی می‌کند بنابراین همه مدیران ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان باید برای تشکیل این کمیته در مدارس پیگیری لازم را انجام دهند. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: سامانه جامع سلامت مدارس نیز از ابتدای سال تحصیلی فعال خواهد بود و همه مدارس باید نسبت به بارگزاری اطلاعات در این سامانه حساسیت داشته باشند.
رخشانی در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان نیز گفت: واکسیناسیون دانش آموزان طبق برنامه ریزی وزارت بهداشت در گروه های سنی اعلام شده و در مراکز تجمیعی واکسیناسیون دانشگاههای علوم پزشکی استان انجام می‌شود و وظیفه آموزش و پرورش اطلاع رسانی و هدایت دانش آموزان برای انجام واکسیناسیون است. 
وی خاطر نشان کرد: مراسم محوری جشن شکوفه ها در سیستان و بلوچستان فردا پنجشنبه اول مهرماه و مراسم محوری بازگشایی مدارس روز شنبه سوم مهرماه برگزار خواهد شد. 
رخشانی خاطر نشان کرد: امسال زنگ ایثار و مقاومت به صورت جداگانه و طی مراسمی در ششم مهرماه نواخته خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :