16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۳۶:۴۴
کد مطلب:  1696373
در جلسه کمیته انتقال استانی مطرح شد:
امور مهدهای کودک به شکل قانونمند و شایسته پیگیری می گردد

در جلسه کمیته انتقال استانی مطرح شد: امور مهدهای کودک به شکل قانونمند و شایسته پیگیری می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، پیش از ظهر امروز 31 شهریور 1400 دومین جلسه کمیته انتقال استانی با حضور اعضای این کمیته در دفتر معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

در این جلسه، سیده هما عقیلی معاون آموزش ابتدایی، دوره انتقال امور مهدهای کودک به آموزش و پرورش را بسیار خاص و حائز اهمیت دانست و گفت: سال هاست که موضوع انتقال مهدهای کودک از بهزیستی به آموزش و پرورش مطرح می شود و امسال این انتقال در حال انجام است.

وی اضافه کرد: مهم ترین رکن در این دوره حساس تفاهم بین دو دستگاه اجرایی بهزیستی و آموزش و پرورش است و خوشبختانه این پیوند به خوبی ایجاد شده است و ما امید داریم که امور محوله مهدهای کودک به آموزش و پرورش، همچون گذشته با همکاری و مساعدت سازمان بهزیستی به طور مطلوب و شایسته انجام پذیرد.

محمد تقی قربان نیا رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده ظهار داشت: خوشبختانه در مدت زمان کوتاه از هنگام ابلاغ اولین بخشنامه مربوط به مهدهای کودک به ادارت کل آموزش و پرورش استان ها، در گلستان اقدامات مهمی انجام شده و تمام سعی ما بر این بوده است تا امور مهدهای کودک به شکل قانونمند و شایسته پیگیری گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: فعالیت مهدهای کودک بدون مجوز از سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش خلاف قانون است و بدیهی است که موسسان بایستی قبل از هرگونه فعالیت مجوز مربوطه را اخذ نموده باشند.

شایان ذکر است در پایان جلسه، اعضای حاظر در جلسه به بحث و گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :