18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۳۶:۳۹
کد مطلب:  1696385
فولادوند درمراسم« یادیاران» به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس مطرح کرد:
امروزدفاع درعرصه تعلیم وتربیت؛درمان وخدمتگزاری به مردم؛کمتر ازدفاع مقدس نیست

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران و جانبازان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران تحت عنوان «یاد یاران» صبح امروز با حضور عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، سردار صابرین از فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس؛ کمره ای زاده، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان سپاه محمدرسول الله(ص) و جمعی از بسیجیان؛ ایثارگران و رزمندگان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

در این مراسم عبدالرضا فولادوند ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس به رزمندگان، ایثارگران، خانواده های معظم شهدا و جانبازان و حضار تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس و همچنین اربعین حسینی را تبریک و تسلیت گفت.

وی خطاب به ایثارگران حاضر در جلسه افزود: ۸ سال دفاع جانانه شما ایثارگران و حمایت های خانواده های بزرگ و دریا دل شما صفحه ای زرین بر اوراق انقلاب اسلامی افزود و امروز قدردان شما هستیم.

فولادوند ادامه داد: بی شک زوایای متعدد دوران دفاع مقدس خصوصا زوایای ناشناخته ای که مملو از ایثار و از خود گذشتگی گمنامان دوران دفاع مقدس بود؛ برای نسل جدید بسیار با ارزش است و ما به عنوان مجموعه تعلیم و تربیت کشور و به تأسی از مقام معظم رهبری که می فرمایند نگه داشتن یاد شهدا و ایثارگران اجرش به مثابه شهید و ایثار است؛ این دوران باشکوه را برای نسل جدید تشریح و تبیین کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: برای این تبیین دو روش سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد. اینکه ما در هفته دفاع مقدس از ایثارگران تجلیل کنیم کار بسیار خوب، شایسته و ارزشمندی است، اما باید در طول سال نیز در راستای تشریح این جهاد به یاد ماندنی تاریخ ایران اسلامی که نتیجه اش پیروزی و دفاع جانانه بود قدم برداریم و زوایای ناشناخته این جهاد را روشن سازیم.

وی خطاب به حضار افزود: بی شک شما ایثارگران و خانواده های شهدا و جانبازان در این روشنگری نقش مهمی دارید و در این سنگر هم به وظیفه اصلی خود که همان جهاد در راه خداست می‌پردازید.

فولادوند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این شهدا به رهبری امام خود و با اتکا به خدای خود برای این نسل یادگار ارزشمندی از ایثارگری به جا گذاشته آمد که قابل تقدیر است و امروز ما باید تجلیل از ایثارگران، رزمندگان و خانواده شهدا را به عنوان یک امر ملی تلقی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: اکنون باید در این روزها در سطح شهر جشن های مردمی برای این پیروزی برگزار شود پیروزی که یک ملت در مقابل دنیا به آن رسیده است. ملتی دست خالی و با کمترین امکانات سلاحی و جوان پیروز شده است و ما به عنوان مجموعه آموزش و پرورش مسئولیم این حماسه ها، تلاش ها و گمنامی ها را به عنوان گفتمان قالب برای نسل جدید تبیین کنیم و این وظیفه است که باید برای آن برنامه ریزی شود.

فولادوند در پایان خاطرنشان کرد: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و امروز دفاع در عرصه تعلیم و تربیت و عرصه درمان و خدمتگزاری به مردم و بالابردن میزان رضایتمندی آن ها کمتر از دفاع مقدس نیست. تلاش کنیم راه و یاد شهدا را ادامه دهیم و در راستای پیشرفت و توسعه کشور گام های موثری برداریم تا به وظایف خود در قبال شهدا عمل کرده باشیم.

در ادامه این مراسم سردار صابری با بیان خاطراتی از مجاهدت رزمندگان اسلام بیان داشت: در زمان جنگ ما در مقابل قدرتهای بزرگ می جنگیدیم و امروز نیز باید به گونه ای عمل کنیم که۱۰ سال دیگر وقتی از ما یاد می‌کند به خیر و نیکویی و بگویند که این نتایج ثمره کار انهاست که بدست آمده است.

در این مراسم از ایثارگران فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران تقدیر به عمل آمد

به اشتراک بگذارید :