17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۴۳:۲۰
کد مطلب:  1696413
مدیر کل آموزش و پرورش استان:
آمادگی کامل استان قم برای بازگشایی مدارس و شروع آموزش / زنگ شکوفه ها پنج شنبه یک مهرماه 1400ساعت 8 صبح از سیمای نور/ زنگ آغاز رسمی آموزش سوم مهرماه ساعت 8:30 صبح

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم اعلام کرد: آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی جدید در قم وجود دارد و مدارس به تدریج و آرام بازگشایی می شوند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش  و پرورش استان قم،  حمید رضا شیخ الاسلام  در جلسه ای که  به منظور هماهنگی های بیشتر مجموعه های اداری و آموزشی  درتالار آموزش مرکز رفاهی آموزشی شماره یک فرهنگیان قم و با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل ، شوراهای معاونین نواحی و مناطق 7 گانه برگزارشد اظهار داشت: از تمامی ظرفیت های ممکن برای شروعی آرام و مطمین استفاده کرده ایم و ساماندهی نیروی انسانی ، توزیع کتاب های درسی و ...به موقع با همت جمعی همکاران محترم انجام گردیده است.

وی ضمن تشریح اقدامات دیگر صورت گرفته در آموزش و پرورش استان گفت :با هماهنگی های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی استان  مقدمات کار برای تزریق واکسن به دانش آموزان، رانندگان سرویس دانش آموزی فراهم شده و حتی برخی از ان ها نیز انجام شده است.

وی گفت : وزارت آموزش و پرورش آمادگی لازم برای شروع آموزش مجازی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در بستر شبکه آموزشی شاد و تلویزیونی  را دارد و به تبع آن آموزش و پرورش استان نیز از همین موقعیت برخوردار است.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: به حول و قوه الهی برنامه ویژه روز شکوفه ها ساعت 8 صبح پنج شنبه اول مهرماه 1400همزمان با سراسر کشوربه صورت زنده و مستقیم از طریق سیمای مرکز قم برگزار خواهد شد و زنگ آغاز رسمی فعالیت های آموزشی نیز از روز شنبه سوم مهرماه 400ا درهنرستان ماندگار قدس با حضوراستاندار و سایر مسولین محترم نواخته خواهد شد.

  وی  ادامه داد: با توجه به وضعیت سرانه ساخت و ساز  استان  باید تلاش‌ها برای تامین فضای آموزشی در  این استان مضاعف شودتا در آینده از مشکلات تراکمی دانمش آموزی پیشگیری گردد.

شیخ الاسلام تاکید کرد: بستر حضور دانش آموزان در فضای واقعی مدارس را آماده می کنیم زیرا این حضور کاهش آسیب های اجتماعی و عادی شدن فضای عمومی جامعه را به همراه خواهد داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شعار امسال ما در استان ارتقای کیفیت و استمرار قدرتمند آموزش است گفت : امیدواریم خانواده های محترم همچون گذشته یاریگر ما در تعلیم و تربیت شایسته نسل عزیز آینده باشند تا بتوانیم با آموزش های لازم سلامت جامعه را تضمین نماییم.

وی در پایان سخنان خود گفت : همه مدیران و دست اندرکاران حوزه ستادی در استان قم و عوامل اجرایی در صف باید برای شروعی زیبا و ماندگار برای دانش آموزان عزیز نهایت همت خود را به کار گیرند تا بار دیگر شاهد نشاط همیشگی دانش آموزان در محیط زیبای مدرسه باشیم.

در ادامه این جلسه نیز هر یک از مدیران نواحی و مناطق استان به بیان دیدگاه ها ، نقطه نظرات و مشکلات حوزه مدیریتی خویش پرداختند.

یاد آور می شود استان قم دارای 280 هزار دانش آموز می باشد.

به اشتراک بگذارید :