9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۵۰:۵۶
کد مطلب:  1696425
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
برگزاری جشنواره همیار معلم با مشارکت بیش از 32 هزار دانش‌آموز

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از برگزاری جشنواره همیار معلم با مشارکت بیش از 32 هزار دانش‌آموز استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» گفت: درراستای عملیاتی نمودن برنامه های اجرایی دوره دوم متوسطه نظری درسال تحصیلی 1400-1399 ، اجرای راهکار 2-13 سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش در طول برنامه ششم توسعه، جشنواره همیار معلم برای دانش آموزان دبیرستان های دوره دوم متوسطه استان به دبیری شهرستان تنکابن برگزار شد.

وی تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در دانش آموزان، توانمند سازی دانش آموزان برای رشد خویش و همسالان و نهادینه کردن فعالیت های گروهی را از اهداف این جشنواره برشمرده و افزود: ارتقاء احساس مسئولیت نسبت به دیگران، ارتقاء کیفیت آموزش و تربیت در زمان شیوع ویروس کووید -19 ،افزایش انگیزه و تقویت فرهنگ مشارکت جویی،مشارکت پذیری و مسئولیت پذیری در دانش آموزان و شناسایی و تشویق دانش آموزان مستعد در زمینه تدریس از جمله دیگر اهداف این جشنواره است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: این جشنواره در 372 دبیرستان دوره دوم متوسطه نظری با حضور 32 هزار و 992 دانش آموز در مرحله شهرستانی و راهیابی 71 اثر به مرحله استانی برگزار و در پایان  16 نفر از شهرستان و مناطق بابل، چالوس ، نوشهر ، چهاردانگه ، بهنمیر ، تنکابن ، بابلسر ، بهشهر ، عباس آباد، محمود آبادو ناحیه 2 ساری به عنوان نفرات برتر استانی انتخاب شدند.

دهقان خاطرنشان کرد: در این جشنواره باتفویض برخی اختیارات اداره امور مدرسه به دانش آموزان، زمینه مشارکت بیشترآینده سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی درفرایندتعلیم وتربیت مدرسه،بویژه درزیست بوم جدید فراهم می‌گردد.

به اشتراک بگذارید :