16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۳:۴۳:۱۸
کد مطلب:  1696899
به مناسبت آغاز سال تحصیلی1401_1400:
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت آغاز سال تحصیلی1401_1400

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد؛ متن پیام هادی زارع پور مدیر کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به شرح زیر است.

ویزکیهم ویعلمهم الکتاب و الحکمه
فرهنگیان بردبار، دانش آموزان هوشیار، اولیاء فداکار
سلام علیکم ؛
سپاس و ستایش خداوند ی را سزاست که  قدرت تفکر و اندیشه به بشر ارزانی داشت تا به کمالی برتر از فرشتگان دست یابد و به نیابت ازخداوند، کیهان را تسخیرکند، طبیعت را به خدمت خود درآورد و معنویت و اخلاق را از جام خداوندی بنوشد؛ همان آفریدگاری که تعلیم و تربیت را ابزار تکامل تعیین و خود را نخستین سرمشق بشر قرار داد. 
طلوع جهادی ترین بامداد یاددهی و یادگیری و آغاز سال تحصیلی 1401-1400 را در تقارن معنا دار با اربعین حسینی و ، آغاز هفته گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس و تجدید خاطره با کربلاهای ایران و شهدا، جانبازان، اسرا و رزمندگان غرور آفرین و پرشمارش و جهاد فراگیر بهداشت و پیکار عالمانه با ویروس کرونا را به یکان یکان دانش آموزان عزیز و دلبندم ، اولیاء متعهد و گرامی و به ویژه فرهنگیان فرهیخته و صبور و فرهنگ پرور وهمه رهپویان علم ومعرفت صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
برنامه های سال تحصیلی جدید نوید بخش مدیریت مؤثر ویروس منحوس کروناست که در اجرای برنامه ها از همه ظرفیت های ملی ، استانی و منطقه ای بهره گیری خواهد شد. خوشبختانه نسخه جدید شبکه شاد با قابلیت های بسیار مهم و تعیین کننده نظیر حضور وغیاب دانش آموزان درکلاسها، کنترل تکلیف دانش آموزان، ارتباط زنده و تصویری بین معلم و دانش آموز، برخورداری از فضای ویژه برای تدریس معلم، کانال های جانبی محتوای آموزشی، و برنامه آزمون ساز آماده بهره برداری گردیده که با اعطای سیمکارت و اینترنت  رایگان به دانش آموزان انتظار می رود این شبکه در کنار شبکه تلویزیونی آموزش، سایر فضاهای مجازی، محتوای الکترونیکی تولیدی معلمان و به ویژه محتوای الکترونیکی تولیدی توسط اعضای گروههای آموزشی دوره های ابتدایی و متوسطه بسیار کارآمدتر از گذشته درخدمت تعلیم و تربیت دانش آموزان عزیز استان قرار گیرد. 
اینک همه چیز برای پرواز اندیشه ها و رقص قلم با سرپنجه هنر و دانایی فرزندان عزیزم(دانش آموزان بهتر ازجان) بر نگارین صفحه ایام آماده است و شمع فروزان و بی زوال 15000 همکارفرهیخته و رشید من در سراسر استان روشنگر این صحنه خدا بنیاد است. 
معلمان، مربیان، مدیران و معاونین نیک بنیاد و زحمتکش استان با فعالیت های حرفه ای و دانشوری خود درسال تحصیلی گذشته تهدیدمرگبارکرونا را به فرصت های طلایی آموزش مجازی تبدیل نمودند و در این راه تلاش و جدیت، و ابتکارات و خلاقیت های بسیاری از خود نشان دادند که بدینوسیله از زحمات بیدریغ و ارزشمند و اثربخش آنها کمال تشکر و سپاس و امتنان را دارم.
زیست بوم جهان و به تبع آن ایران و استان تغییر اساسی نموده و در شرایط فوق العاده حساس بحران ویروس فراگیر کرونا قرار داریم. ما از دانش و فرهنگ لازم و کافی برای مدیریت این شرایط برخوردارهستیم. آحاد مختلف جامعه استان نشان دادند توانایی بسیار زیادی در مدیریت و مقابله با این بحران دارند. از اولیاء گرامی تمنا داریم در طول سال تحصیلی با معلمان، مدیران، معاونین و سایرکارکنان مدرسه و دانش آموزان عزیز کمال همکاری و همراهی را مبذول و نسبت به آنان لطف و محبت پیوسته داشته باشید. رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در صدر توجهات خود قرار دهید و توصیه های لازم را به صورت روزمره به فرزندان خود ارائه فرمائید.
ای خداوند مهربان؛
من و همکاران محترم و دانش آموزان عزیز و اولیا ء گرامی را در انجام این رسالت خطیر یاری فرما. (آمین یا رب العالمین)
                                                                                                             هادی زارع پور
                                                                                    مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد

به اشتراک بگذارید :