16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۴:۱۶:۲۰
کد مطلب:  1697045
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:
راه اندازی میز نماد در مناطق 24 گانه آموزشی آذربایجان غربی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در سالتحصیلی جدید، میز نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) در مناطق 24 گانه آموزش و پرورش استان راه اندازی می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، جلسه کمیته بهداشت روان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین وی در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد.

«مهین منافی» مدیرکل آموزش و پرورش استان در این جلسه اظهار داشت: رسالت آموزش و پرورش تربیت انسان است و این امانت بسیار گران بهاست.

وی از ایجاد میز نماد در مناطق 24گانه استان در سالتحصیلی جدید خبر داد و افزود: میز نماد محل بسیج دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان، ارائه خدمات مشاوره‌ای، مددکاری و اورژانس اجتماعی را از اهداف طرح مراقبت‌های اجتماعی دانش‌آموزان برشمرد و عنوان کرد: ارائه آموزش‌ها و ارتقای مهارتی دانش‌آموزان، اولیا و معلمان از دیگر اهداف راه‌اندازی میز خدمت نماد به شمار می‌رود.

منافی با اشاره به اینکه میز نماد منجر به تعامل و ارتباط سازنده بین دانش آموزان و مشاوران خواهد شد؛ گفت: گسترش دامنه طرح نماد برای فرهنگیان در راستای خدمات مشاوره ای بسیار مفید خواهد بود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر رشد شخصیت و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان تاکید دارد و دغدغه مجموعه آموزش و پرورش هدایت دانش‌آموزان به مسیر صحیح زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

«حسن رحمانی» سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی  را هدف طرح نماد عنوان کرد و افزود: ۱۱دستگاه اجرایی در ارتباط با طرح نماد با آموزش و پرورش همکاری می کنند.

وی افزود : طرح نماد تا سالتحصیلی گذشته بصورت پایلوت در شهرستانهای نقده و ماکو و ناحیه دو ارومیه اجرا می شد اما برای سالتحصیلی جدید در تمامی مدارس استان به مرحله اجرا خواهد رسید.

رحمانی با اشاره به اینکه طرح «نماد» با خط ارتباطی ۱۵۷۰طرحی برای توانمندسازی دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی است؛ بیان کرد: تبلیغات گسترده در خصوص آشنایی جامعه هدف با طرح نماد ضرورت دارد.

به اشتراک بگذارید :