18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۴:۲۷:۲۴
کد مطلب:  1697063
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت گرامیداشت «هفته دفاع مقدس»

مدیرکل آموزش و پرورش استان با ارسال پیامی، فرا رسیدن «هفته دفاع مقدس» را تبریک گفت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، متن پیام «مهین منافی» بدین شرح است:

بسمه تعالی
" سیدالشهداء و اصحاب و اهل بیت او آموختند تکلیف را، فداکاری در میدان و تبلیغ در خارج میدان "
امام خمینی (ره)
در تاریخ تمدن بشری کم بوده¬اند کسانی که برای برافروختن چراغ حق و ترویج اخلاق کریمه، همه هستی و آمال خود را بر سر هدف خویش بگذارند.
کمر بستن برای احیای حقیقت خواهی، همتی جانانه می¬طلبد و تنها از مردانی چون حسین(ع) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت جویی اش، چنان حماسه¬ای آفرید که تا همیشه نامش جاودان و موجب احترام انسان¬های حق-طلب خواهد بود.
حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و ایستادگی ملتی که قله‌های سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از ارزشهای انقلاب و میهن اسلامی خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاوری شهیدان و شاهدانی است که با خون و جانشان هر صفحه تاریخ این مرز و بوم اسلامی را نگاشته‌اند.
این ایام مقدس یادآور شهامت بی همتای مردمی است که با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت وابستگی را گسستند و با تلاش و همت حرکت چرخ توسعه ایران اسلامی را بواسطه تولید علم شدت بخشیدند و قله های رفیع علم و دانش را فتح نموده تا شاهد عزّت و عظمت کشورشان باشند.
آنچه ما امروز داریم از برکت خون پاک شهدا و تلاش و مجاهدت رزمندگان دیروز است و باید همواره قدردان زحمات و ایثارگری های این عزیزان باشیم و با یادآوری تلاش رزمندگان اسلام و در مسیر آشنایی مردم به خصوص نسل جوان با ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس، قدم برداریم.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» و دیگر فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های تمامی شهیدان گرانقدر، رزمندگان و ایثارگران، فرا رسیدن ۳۱ شهریور ماه آغاز چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس را صمیمانه محضر مردم شریف و انقلابی استان آذربایجان غربی، به ویژه جانبازان، ایثارگران، آزاده‌ها و خانواده معظم شهدا تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و سربلندی و عزت ایران اسلامی را در جامعه جهانی از خداوند متعال مسئلت می دارم.

 

به اشتراک بگذارید :