18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۴:۳۴:۲۴
کد مطلب:  1697093
از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت ابلاغ شد؛
دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی»

از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت، دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، از آنجائی که کودکان، نوجوانان و جوانان دانش آموز، سرمایه های اصلی کشور و آینده سازان میهن اسلامی هستند و تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش آموزان از مطالبات سندتحول بنیادین آموزش و پرورش است به نحوی که در بیانیه ارزش های این سند بر سلامت جسمانی و نشاط دانش آموزان تأکید شده است؛ از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت، دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» جهت اجرا، به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

در بخش هایی از این دستور العمل آمده است؛

میزان سوادحرکتی دانش آموزان در مرحله اولیه یا پیش آزمون حداکثر تا پایان مهرماه صورت می گیرد. سپس با اجرای پروتکل تمرینی سه ماه با مشاوره آموزگار و مشارکت و همکاری خانه و مدرسه، دانش آموزان سوادحرکتی خود را ارتقا داده و در اسفندماه آزمون مرحله ثانویه برگزار خواهد شود و نتایج آن مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.
منابع مورد نیاز این پروژه از اعتبارات معاونت تربیت بدنی و سلامت تأمین خواهد شد و دریافت هرگونه هزینه از دانش آموزان با هر عنوانی ممنوع است.
دستورالعمل «بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی» را از اینجا مشاهده کنید

به اشتراک بگذارید :