8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۵:۴۸:۳۳
کد مطلب:  1697245
آغاز واکسیناسیون 10 هزار دانش آموز پایه دوازدهم خراسان جنوبی

مدیر کل آموزش و پرورش از تکمیل واکسیناسیون فرهنگیان استان و آغاز واکسیناسیون بیش از 10 هزار دانش آموز پایه دوازدهم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی عصر امروز درششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان بر تسریع تخصیص اعتبارات یک میلیارد و 200 هزار تومانی تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی تأکید کرد و ابراز داشت: همکاری دستگاه های اجرایی در حمایت مالی و معنوی از طرح های تحقیقی، پژوهشی و فناوری دانش آموزی، ضامن ارتقاء فرایند تعلیم و تربیت در استان است.

وی، با اشاره به جذب رایانه های فرسوده و بازسازی و ارتقاء آن در کارگاه های اقتصاد مقاومتی و باز گذشت آن به چرخه آموزشی و هوشمند سازی مدارس روستایی و عشایری،اظهار کرد: از محل این کارگاه های اقتصاد مقاومتی بیش از 10 هزار میز و صندلی دانش آموزی و رایانه تعمیر و چرخه آموزشی باز گشت.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، آغاز سال تحصیلی و بازگشایی تدریجی مدارس در سال تحصیلی جدید، عنوان کرد: مهم ترین دغدغه خادمین تعلیم و تربیت ترویج و گسترش فرهنگ نماز در بین آینده سازان انقلاب اسلامی است از این رو همزمان با فصل بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی زنگ نماز به صدا در می آید.

وی از آغاز سال تحصیلی به عنوان روز جشن ملی یاد کرد و ادامه داد: روستاها و مدارسی که کلاس های زیر 15 نفر دانش آموز دارند از اول مهر به مدرسه می روند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: زمان رفتن دانش آمز کلاس های زیر 30 نفر را نیمه مهر ماه و از ابتدای آبان ماه دانش آموزان مدارس زیر 300 نفر در کلاس های حضوری شرکت خواهند کرد.

نماینده وزیر آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که کلاس های حضوری مدارس با بیش از 300 نفر دانش آموز را نیمه دوم آبان ماه اعلام کرد و یاد آور شد: در تمام شرایط اصل رعایت موارد و پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و صیانت از سلامت دانش آموزان، معلمان و خانوداه ایشان مورد تأکید قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :