19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۰۱:۲۰:۲۳
کد مطلب:  1697775
پیام تبریک دکتر میترا تیموری سرپرست مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور به مناسبت فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت

فرا رسیدن سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را به تمامی دانش آموزان، معلمان و خانواده های آنان خصوصا همکاران و دانش آموزان خارج از کشور تبریک می گویم .

دو سال گذشته، دنیا در شرایط پیچیده ای به دلیل بیماری کرونا وجود داشت، به همین دلیل مدارس بسیاری از کشورهای دنیا تعطیل شد و آموزش ها از طریق فضای مجازی دنبال شد. دو سال گذشته، سال های سختی برای معلمان و مدارس بود، سال هایی که کلاس های درس و مدارس از صدای تکاپو، انرژی و بازی دانش آموزان بی بهره بود، معلمان کلاس هایشان را از پشت صفحه های گوشی و کامپیوترهایشان برگزار می کردند و دانش آموزان از فعالیت های جمعی، گروهی و شادی و نشاط و بهره مندی از فعالیت های مختلف درون مدرسه ای بی بهره بودند. 
خوشبختانه علمی که امروز برای بازگشایی مدرسه هایش و ترویج دوباره آن جشن می گیریم، توانست بر یکی از بزرگترین بحران های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بشر در دهه های گذشته غلبه کند و با کشف و تولید واکسن های مختلف بر این بیماری چیره شود و ما امیدواریم تا طی ماه های آینده با برچیده شدن کامل بیماری کرونا، مدارس به طور کامل بازگشایی شود و دیدارها تازه گردد و مدرسه ها از انرژی سرشار دانش آموزان این آینده سازان دنیای آینده بهره مند گردد.

از همکارانم در مدارس خارج از کشور می خواهم؛ تا در آغاز سال تحصیلی در تربیت نسلی متعهد به ارزش های دینی و ملی، خلاق و پویا، با انگیزه و با نشاط، متفکر و منتقد، آگاه و دردمند کوشا باشید.

از دانش آموزان می خواهم؛ بدانید شما نمایندگی یکی از بزرگترین و کهن ترین تمدن های تاریخ بشر را نمایندگی می کنید و در اینکه نمایندگان شایسته ای برای این تمدن باشید، تلاش کنید و در این سال تحصیلی با خود عهد ببندید تا در عمق ورزی دانش و آگاهی تان کوشا باشید، پرسش گری، خلاقیت و تفکر را در هنگام یادگیری تان خود تقویت کنید و با تفکر در اوضاع و احوال جوامع، انسانی دردمند به بهبود اوضاع شرایط دنیایی که در آن زندگی می کنید، باشید.

 

به اشتراک بگذارید :