9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۲۲:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1697793
پیام مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به مناسبت آغاز سال تحصیلی، فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان و فرهنگیان استان تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در متن پیام محمد علی واقعی، آمده است: به نام خداوند مهربان مهرآفرین

سال ها، مهر،موسم شکوفه ریزان گلبرگ های گل سرخ، زندگی عالمانه و فرهیختگی برای همه جویندگان علم و دانش بوده و فصل بازگشایی مدارس،تندیس استمرارپایداری واستقامت برای جویندگی علم و معرفت با نغمه های خوش معلم در کلاس مهربانی ها می نمود که به گونه ای زیبا و شگفت انگیز، نم نم بارش قطرات علم و دانش،غبار ظلمت و جهل، را از سینه مشتاق غنچه‌های باغ دانایی می زدودومدرسه ­گام ­های دانش آموزان را در بوستان معرفت و سرزمین نور،خوش ­آمد می­ گفت و مهرِمهربان، سفره‌های موفقیت را در میزبانی ­از نوگلان این ­دیار می ­گستراند.

اما! چند صباحی است که دژخیمان کرونا ویروس طراوت بهاری را از دل دانش آموزان گرفته و گسلی عظیم در مسیر تعامل دانش آموز، معلم و مدرسه ایجاد کرده است.

کرونا؛قاتل بالفطره ­ای است؛که علاوه بر تغییر سبک زندگی فردی و اجتماعی جامعه، با حضور نامیمون خود، وحشت رامیهمان خانه دل نوباوگان علم و دانش ساخته است. هر چند،پنجه های عفریت گونه ­ی این ویروس منحوس،گلوی12معلم جهادگرعرصه تعلیم وتربیت را در بهارستان علم و ادب به سختی فشرده و هم نشین ملکوتیان ساخته؛ اما شیر زنان و دلیرمردان میدان مبارزه با جهل و نادانی با تلاشی مضاعف،عَلَمِ­  تعلیم و تربیت اسلامی بر دوش گرفتند و با غیرت انقلابی خود،ثابت کردند، که مکتب معلمی،تداوم مکتب عاشورای حسینی، رسالت زینبی،وتبلور واقعی ایثار و فداکاری بدون مرز است؛ که اجازه نداده حتی برای لحظه ای این عَلَم، برزمین بماند.

اینجانب،ضمن ­گرامی ­داشت ­اربعین­ حسینی­ و یاد و خاطرِ 12 معلم ­قهرمان­ خطه ­قهستان ­زمین؛که­  در مسیر تعلیم ­و تربیت نوگلان این خطه جان در طبق اخلاص گذاشتند، آغاز سال تحصیلی و شروع عملیاتی دیگر از دفاع مقدس،دربرابرحملات پیاپی فرهنگی دشمنان در جنگ نرم را تبریک عرض نموده و از فرمانده هان سپاه پیشرفت و آبادانیِ خراسان جنوبی استدعا دارم باتولید محتواهای علمی به صور مختلف الکترونیکی،درسنامه،فیلم و صوت خود را آماده حضور تدریجی دانش آموزان در سنگر مدرسه ومبارزه علیه سه دشمن جهل،تهاجم فرهنگی وکروناویروس نمایند؛واز آنجایی ­که مشارکت والدین درفرایندتعلیم وتربیت نقش بسزایی دارد، ازپدران ومادران گرانقدرِ دانش آموزان هم که تکمیل ­کننده ­پازل ­تعلیم ­و­ تربیت     هستند، خواهش ­می ­کنم؛ پررنگ ­تر از پیش­  در کنار معلمان ­و خادمین­ خود در آموزش ­و پرورش    استان،همچون­ همیار معلمانی­ دلسوز، ایفای ­نقش نمایند.

سخن دیگرم با دانش آموزان عزیز، این آینده سازان و تمدن سازان نوین اسلامی است. عزیزان من! مهرماه  فصلِ خشکیدن و زرد شدن و ریختن نیست؛ بلکه آغاز روییدن کتاب بر ساقه دست های کوچک، امّا توانمند شماست. پس باید که کمر همت محکم ببندید و امیدوارانه پای در میدان مبارزه با جهل و کرونا بگذارید و هوشیارانه عمل کنید تا مبادا وسوسه های خناسانه این دو دشمن شما را بفریبد و به آفت ترس، انزوا و بیماری جسمی و روحی مبتلا سازد.

با رعایت بهداشت فردی ورعایت پروتکل های بهداشتی درخانه، جامعه و مدرسه، هم به خود کمک کنید و هم به جامعه، تا به یاری خداوند متعال شر دیو زشت صورت و بد سیرت کرونا را از جامعه اسلامی مان دور کرده و شاهد حضور شادمانه شما در بوستان های علم و معرفت باشیم.

خلاصه کلام این که باید همه دست در دست هم نهیم به مهر،تا نقشی نو در بهارستان علم و ادب دراندازیم و بنیان جهل و نادانی،زشتی،و کجی های کرونا ویروس را با تیغ علم، دانایی و آگاهی براندازیم.

 

محمدعلی واقعی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی

به اشتراک بگذارید :