17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۲۲:۲۷:۰۰
کد مطلب:  1697803
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت« آغاز سال تحصیلی»

استاندارخراسان جنوبی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر کرد.

به گزارش ادازه اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در متن پیام حمید ملانوری شمسی آموده است:

به نام خدا

«با دانش، خودتان را مجهز کنید؛ من توصیه می کنم به همه شما جوانان عزیز که درس خواندن را جدی بگیرید». رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)

اینک با فرا رسیدن فصل رنگارنگ پاییز، دروازه سالی تازه برای تحصیل، به روی خیل عظیم دانش آموزان و دانشجویان ما گشوده شده تا نوید بخش بهار دوباره تعلیم و تربیت باشد، و در این فرصت تازه، فرزندان این سامان، باری دیگر در محیط فرح بخش کلاس و مدرسه حضور می یابند تا با گام نهادن در این سرزمین نور، غبار ظلمت و جهل را از اندیشه خود بزدایند.

بدون تردید تربیت و پرورش نسلی خلاق، توانا و مستعد که از اصلی‌ترین شاخص‌های توسعه محسوب می‌شود، از مهمترین پیامدهای این حضورِ با شعف دانش آموزان و دانشجویان در مهد علم و دانش است، و مام میهن نیز برای نیل به هدف های متعالی خود که در راستای پویایی و مانایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ترسیم شده، چشم به تلاش جوانان و نوجوانانی دوخته است که برای رسیدن به این مرحله از زندگی و شروع دوباره فصل تحصیل، لحظه شماری کرده اند.

بدون تردید در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی، مدرسه و دانشگاه به عنوان مهمترین ارکان پیشرفت، ترقی و توسعه، با وجود آینده سازان ایران اسلامی، نقشی اساسی، بی بدیل و انکارناپذیر در تحقق اهداف عالیه نظام و تحقق رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری(حفظه الله) دارند.

اینجانب آغاز فصل پاییز، شروع دوباره سال تحصیلی و بازگشایی مجدد بوستان‌های علم و اندیشه را به همه دانش‌آموزان، دانشجویان، دبیران و اساتید گرانقدر در مدارس و دانشگاه های خراسان جنوبی  تبریک و تهنیت عرض نموده، با احترام به پیشگاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و دیگر شهدای گرانقدر کربلا، تقارن این مناسبت با ایام اربعین حسینی(ع) و هفته دفاع مقدس را مغتنم شمرده،  توفیق رهپویانِ وادی علم و دانش را در فراگیری درس های مکتب عاشورا، از خداوند متعال خواستارم.

امید که با اهتمام همه آحاد جامعه در رعایت دقیق ضوابط بهداشتی و پیشگیری از گسترش بیماری کرونا و نیز شتاب گرفتن روند واکسیناسیون در سطح استان و کشور،به زودی  شاهد بازگشایی کامل مدارس با حضور دانش آموزان باشیم. ان شاء الله

 

حمید ملانوری شمسی

استاندار خراسان جنوبی

به اشتراک بگذارید :