18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۰۸:۰۱:۲۳
کد مطلب:  1697913
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در برنامه زنده "گفت و گوی ویژه" سیمای مرکز کرمان:
آموزش حضوری و مجازی بیش از 660 هزار دانش آموز در 7 هزار و 898 مدرسه از سوم مهر 1400 آغاز می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در برنامه زنده "گفت و گوی ویژه" سیمای مرکز کرمان گفت: آموزش حضوری و مجازی بیش از 660 هزار  دانش آموز در 7 هزار و 898 مدرسه از سوم مهر 1400 آغاز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک سال تحصیلی جدید گفت: در استان کرمان 7898 مدرسه و بیش از 28 هزار کلاس درس داریم که حدود 44 هزار فرهنگی پرتلاش امر تعلیم و تربیت  بیش از 660  هزار دانش آموز را بر عهده دارند ضمن این که در استان حدود 30 هزار دانش آموز اتباع هم داریم.

وی افزود: شیوه نامه بازگشایی مدارس به همه شهرستان ها و مناطق ابلاغ شده، از سوم مهرماه در مدارس روستایی و عشایری که حدود 15 نفر دانش آموز در هر کلاس دارند آموزش حضوری برقرار است، در مدارس عشایری که کلاس های حدود 30 نفر دارند از 15 مهر ماه آموزش حضوری خواهیم داشت و در آینده  ای نزدیک هم مدارسی که کمتر از 300 نفر جمعیت دارند و پس از آن مدارسی که بیش از 300 نفر جمعیت دارند بازگشایی می شوند هر چند که در این زمینه تابع ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: از شنبه سوم مهر ماه برای کلاس های بالاتر از 15 نفر جمعیت آموزش غیرحضوری و برای کلاس های کمتر از 15 نفر با تصمیم اقتضایی شورای مدرسه با همکاری انجمن اولیا و مربیان آموزش ها می تواند حضوری یا ترکیبی باشد، تمام کارگاه های هنرستان های فنی و حرفه ای هم به صورت حضوری فعال خواهند بود.

اسکندری نسب گفت: اطلس دسترسی دانش آموزان در اختیار اولیا و فرهنگیان قرار می گیرد تا هیچ دانش آموزی از چرخه آموزش عقب نماند و بازمانده از تحصیل نداشته باشیم و در کنار پوشش تحصیلی، ارتقای کیفیت آموزشی را هم در دستور کار قرار داده ایم، در امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم که به صورت حضوری برگزار شد رشد میانگین نمرات را داشتیم و در کنکور سراسری هم رتبه های زیر 1000 بیشتر و رتبه های تک رقمی بیشتری نسبت به سال قبل داشتیم.

وی با تاکید بر این که آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس داریم، بیان کرد:  بیش از 90 درصد دانش آموزان ثبت نام شده اند و کتب را دریافت کرده اند، نیروی انسانی ساماندهی شده تا هیچ کلاسی بدون معلم و هیچ دانش آموزی بدون کتاب نداشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: گروه های ارزیابی از استان به شهرستان ها و مناطق اعزام می شوند تا نظارت کامل بر بازگشایی مدارس و روند آموزش مجازی صورت گیرد، نسخه جدید شبکه شاد هم رونمایی شده و امکانات بیشتری به آن افزوده شده، شاد جدید ظرفیت های بهتری دارد امکان گفت و گوی دانش آموز و معلم فراهم شده و تلاش شده همه نواقص برطرف شود، این شبکه، انحصاری، صددرصد رایگان و امن است تا خانواده ها با اطمینان کامل و به دور از آسیب از این شبکه استفاده کنند.

وی در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان گفت: بیش از 90 درصد فرهنگیان دوز اول و بیش از 30 درصد دوز دوم را دریافت کرده اند و از همه همکارانی که دوز دوم را دریافت نکرده اند خواهش می کنیم که هر چه سریع تر اقدام کنند، همه کسانی که در ارتباط با دانش آموزان هستند باید واکسینه شوند، دانش آموزان 17 و 18 ساله در حال دریافت واکسن هستند که ثبت نامشان در سایت سلامت شروع شده و به ترتیب واکسیناسیون برای همه سن ها انجام می شود، 14 سالن به صورت تجمیعی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای واکسیناسیون در استان فراهم شده که در حال خدمت رسانی به همکاران فرهنگی و دانش آموزان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در مدارس استثنایی با توجه به این که جمعیت آماری معمولا کم است و فضای بیشتری هم در اختیار دارند و آموزش مجازی برای این دانش آموزان معمولا سخت است بهتر است آموزش، حضوری باشد، سال گذشته بیش از 12 هزار تبلت توسط خیران و بنگاه های اقتصادی خریداری و بین دانش آموزان مناطق محروم توزیع شد، منتظر هستیم اعتباری برای هوشمندسازی مدارس واریز شود تا زیر ساخت بهتری بتوانیم برای آموزش مجازی داشته باشیم.

اسکندری نسب خاطرنشان کرد: خوابگاه های شبانه روزی فعلا بازگشایی نمی شوند، هر زمان مدارس شبانه روزی آموزش حضوری را شروع کردند، دستورالعمل استفاده از خوابگاه ها هم ابلاغ می شود.

به اشتراک بگذارید :