18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۰۹:۰۱:۳۲
کد مطلب:  1698005
همزمان با سراسر کشور؛
170 هزار کلاس اولی و شکوفه. پیش دبستانی در سیستان و بلوچستان سال تحصیلی را آغاز کردند/ رخشانی: حضور دانش آموزان در مدارس موجب شادابی و نشاط جامعه می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در مدرسه موجب شادابی و نشاط جامعه می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی در مراسم محوری جشن شکوفه ها ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اظهار کرد: حضور دانش آموزان در مدرسه موجب نشاط و شادابی در جامعه می‌شود.
وی افزود: شادی بازگشایی مدارس موجب شادی جامعه و تعطیلی آن در سال اخیر افسردگی جامعه را در پی داشته است و هم اکنون برای نجات جامعه احتیاج به حضور دانش آموزان در مدرسه داریم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: با این حال سلامت دانش آموزان، همکاران و خانواده ها اولویت اصلی آموزش و پرورش است بر همین اساس در سال تحصیلی جدید هم شبکه شاد برای شروع آموزش به شکل مجازی و هم مدارس برای حضور دانش آموزان  آماده شده اند.
رخشانی خاطر نشان کرد: در مدارس روستایی و عشایری که جمعیت زیر ۵۰ نفر دارند آموزش حضوری است اما در مدارس شهری و روستاهای نزدیک به شهرها به دلیل اینکه واکسیناسیون معلمان هنوز کامل نشده است و دانش آموزان نیز واکسینه نشده اند، آموزش از طریق فضای مجازی و مدرسه تلویزیونی آغاز می شود.
وی فرهنگیان استان را به انجام واکسیناسیون  مخصوصا دریافت دوز دوم دعوت کرد و گفت: خوشبختانه با عمومی شدن واکسیناسیون در همه رده های سنی از نظر واکسیناسیون خانواده دانش آموزان نگرانی وجود ندارد.
گفتنی است در سال تحصیلی جدید بیش از ۸۸۰ هزار دانش آموز در مدارس استان مشغول به تحصیل می‌شوند که از این تعداد 68 هزار نفر نوآموزان پیش دبستانی و 102 هزار نفر دانش آموزان کلاس اولی هستند. 

 

 

به اشتراک بگذارید :