16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۰۹:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1698093
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه جشن غنچه ها و شکوفه ها و در جمع خبرنگاران:
خوشحالیم که بعد از دو سال توانستیم «زمینه حضور دانش آموزان در مدارس» را فراهم کنیم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه جشن غنچه ها و شکوفه ها گفت: خوشحالیم که بعد از دوسال توانستیم زمینه حضور دانش آموزان در مدارس را فراهم کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی؛ صبح روز ۵شنبه اول مهرماه ۱۴۰۰در حاشیه مراسم جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها در دبستان منیره عاصمی منطقه 9 تهران در جمع خبرنگاران با بیان این که امروز در یک شرایط کاملا متفاوت با استقبال بی نظیر خانواده‌ها مواجه شدیم اظهار کرد: حضور خانواده ها در مدرسه و در کنار دانش آموزان پیام مهمی را به جامعه ارسال می‌کند و آن این است که خانواده‌ها بیش از هر فرد دیگری به حضور دانش‌آموزان در مدرسه اهمیت می دهند.

کاظمی با اشاره به این که خوشحالیم که بعد از دوسال توانستیم زمینه حضور دانش آموزان در مدارس را فراهم کنیم؛ افزود: امیدواریم با تمهید مقدمات و با کمک اولیا و مربیان، زمینه بازگشایی آرام و تدریجی مدارس را متناسب با شرایط هر منطقه مهیا کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای ایجاد فضای شادی در جامعه باید مدارس را فعال کنیم همه باید تلاش کنیم سلامت دانش‌آموزان تضمین و تأمین شود تا زمینه حضور آنان در مدارس، مهیا شود.

کاظمی گفت: ما سال تحصیلی را در فضای مجازی و شاد آغاز می‌کنیم البته پایه‌های اول ابتدایی با رعایت پروتکل‌ها به صورت گروهی و چندنفره حداقل یک روز در مدارس حضور دارند تا بتوانند با معلم خود ارتباط بگیرند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در ۳گام طراحی شده بازگشایی مدارس، مدارس با جمعیت کم و روستایی و عشایری داریم که زیر ۷۵نفر دانش‌آموز دارند با رعایت پروتکل‌ها آموزش را حضوری می‌کنیم در مدارس پرجمعیت نیز شرایط را به مربیان و شورای مدرسه واگذار کردیم.

وی گفت: در تمام کشورهای دنیا مدارس آخرین مکان برای تعطیلی و اولین مکان برای بازگشایی بوده است. آسیب‌های عدم حضور در مدارس جبران ناپذیر است به ویژه در ابتدایی که باید مهارت‌های پایه ای سواد تقویت شود.

کاظمی ادامه داد: بازنشستگی آموزش و پرورش هرساله زیاد است این موضوع به معنی قطع همکاری نیست ما ۵۰درصد کمبود نیروی انسانی را از طریق بازنشستگان دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به این که ۳۰درصد آموزش‌ها حضوری و ۷۰درصد مجازی است تا زمینه حضور فراهم شود بیان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه‌های ما رتبه بندی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: وظیفه من پیگیری دغدغه‌های فرهنگیان است؛ انشاءلله آیین نامه رتبه بندی را طراحی می‌کنیم تا با اعتبار لازم، آن را در سال ۱۴۰۰اجرایی کنیم.

کاظمی از اتمام واکسیناسیون معلمان و انجام واکسیناسیون دانش‌آموزان خبر داد و گفت: سرانه بهداشتی براساس کمک‌های سازمان برنامه و بودجه به مدارس واریز خواهد شد.

وی افزود: یکی از استلزامات حضور دانش‌آموزان رعایت فاصله‌های اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است.

به اشتراک بگذارید :