15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۰:۴۴:۱۶
کد مطلب:  1698171
معاون آموزش و پرورش اردبیل:
الگوی بازگشایی مدارس اردبیل اعلام شد/آبان‌ماه آغاز تحصیل حضوری

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: الگوی بازگشایی مدارس در سه بخش ترسیم و به کلیه نواحی و مناطق آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از خبرگزاری مهر، یوسف قاسمی ، اظهار کرد: الگوی اول ابلاغ شده به مدارس، الگوی بازگشایی مدارس به صورت حضوری از سوم مهر ماه است که در این الگو دانش‌آموزان مناطق روستایی و عشایری که کمتر از ۵۰دانش‌آموز دارند، می‌توانند سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری آغاز کنند.

قاسمی تصریح کرد: در استان اردبیل یک‌هزار و ۳۰۰مدرسه وجود دارد که دانش‌آموزان آنها زیر ۵۰نفر است که در کنار ۵۴۰مدرسه با تعداد دانش‌آموز زیر ۱۵نفر، سال تحصیلی را به صورت حضوری آغاز خواهند کرد.

وی گفت: اغلب مدارس شهری استان که جمعیت کمتر از ۳۰۰نفر دارند، تحصیل خود را از سوم مهرماه به صورت مجازی و در قالب شبکه شاد به پیش خواهند برد تا به تدریج و از آبان ماه شرایط تحصیل حضوری دانش‌آموزان در مدارس فراهم آید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش اداره کل افزود: مدارسی که بالاتر از ۳۰۰نفر دانش‌آموز دارند، از نیمه دوم آبان ماه شرایط را مهیای تحصیل حضوری دانش‌آموزان خواهند کرد تا در شرایط مناسب متناسب با شعار سال تحصیلی سلامت‌، آموزش و آرامش به ادامه تحصیل مشغول شوند.

یوسف قاسمی با اذعان به این مطلب که شیوع کرونا بیشترین ضربه را به نظام آموزشی و تربیتی وارد کرده است، خاطر نشان کرد: با واکسیناسیون معلمان، والدین و رانندگان سرویس‌های مدارس و در کنار آن دانش‌آموزان ۱۲تا ۱۸ساله از هفته آینده به تدریج شرایط تحصیل حضوری دانش‌آموزان فراهم می‌آید.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: امیدواریم با هدف جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان هر چه سریع‌تر با همکاری اولیای دانش‌آموزان فضای تحصیل حضوری نوجوانان و جوانان فراهم آمده تا جلوی افت تحصیلی و کم تحرکی دانش‌آموزان و برخی از آسیب‌های روحی، روانی و جسمی گرفته شود.

وی بیان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از هفته آینده واکسیناسیون گروه سنی ۱۲تا ۱۸ساله‌ها به انجام می‌رسد و در کنار آن امیدواریم تا دو هفته آینده صد درصد معلمان دوز دوم واکسن خود را نیز دریافت کرده و آماده حضور در سر کلاس‌های درس باشند.

قاسمی ادامه داد: در دو سه هفته اول شروع سال تحصیلی معلمان با ارزشیابی آغازین فرصت رفع نواقصات و ضعف دانش‌آموزان را نسبت به کتب درسی سال‌های گذشته دارند و بعد از آن معلمان وارد مباحث جدید خواهند شد.

وی اظهار کرد: با توزیع ۹۵درصد کتب درسی در فرآیند تحصیلی دانش‌آموزان مشکلی به وجود نمی‌آید و این هفته قرار است کتب دانش‌آموزان کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و استثنایی نیز توزیع شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: با تدارک همه زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز امیدواریم از سوم مهرماه سال تحصیلی متفاوتی را شروع کنیم و به تدریج با افزایش تحصیل حضوری دانش‌آموزان به شرایط قبل از کرونا بازگردیم.

به اشتراک بگذارید :