19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۰۲:۱۲
کد مطلب:  1698229
منافی در آیین جشن شکوفه ها و غنچه ها:
ارتباط صمیمی دانش آموز و معلم با حضور در مدرسه شکل می گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: ارتباط صمیمی و مهر دانش آموز و معلم با حضور در مدرسه شکل می گیرد که این مهم لازمه آموزش با کیفیت است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان،آیین استانی جشن غنچه ها و شکوفه ها صبح امروز یا حضور مدیرکل اموزش و پرروش استان و دیگر مسئولان استانی در محل دبستان چهارده معصوم ارومیه برگزار شد.

«مهین منافی» مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم با تبریک آغاز سالتحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: با شیوع بیماری منحوس کرونا، ۱۸ماه است که هیاهوی زیبای دانش آموزان را در مدارس شاهد نیستم؛ امیدوارم با از بین رفتن این بیماری مجددا شاهد بازیهای کودکانه در محیط مدارس باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: ارتباط صمیمی و مهر دانش آموز و معلم با حضور در مدرسه شکل می گیرد که این مهم لازمه آموزش با کیفیت است.

منافی افزود: در سالتحصیلی جدید، ۶۴۶ هزار دانش آموز در بیش از ۵هزار مدرسه و ۲۳ هزار کلاس در استان آذربایجان غربی مشغول تحصیل خواهند بود.

وی با بیان اینکه امسال ۷۱ هزار پایه اولی در مدارس استان ثبت نام کرده اند؛ افزود: ۳۵۹هزار دانش آموز دوره ابتدایی و ۲۵۶ هزار دانش آموز دوره متوسطه اول و دوم سالتحصیلی جدید را آغاز می کنند.

این مقام مسئول ادامه داد:۳۹هزار فرهنگی در سراسر آذربایجان‌غربی با ایثار و از خود گذشتگی در نظام تعلیم و تربیت مشغول خدمت هستند‌.

 

وی خاطر نشان کرد: اولویت آموزش و پرورش استان حفظ سلامت دانش‌آموزان و رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس است.

منافی ادامه داد: در شرایط فعلی آموزش حضوری محدود تنهاتر مدارس روستایی و عشایر ممکن است و مابقی مدارس پس از اتمام فرآیند واکسیناسیون و بصورت تدریجی بازگشایی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: بیش از ۹۷درصد فرهنگیان استان دوز اول واکسیناسیون را دریافت کرده اند و دوز دوم با واکسیناسیون ۷۶ درصد فرهنگیان استان ادامه دارد.

وی بیان کرد: نظام تعلیم و تربیت، از تمامی روشهای آموزشی ممکن برای تحقق عدالت آموزشی استفاده خواهد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: اولیا با اقناع و آموزش دانش آموزان، آموزش و پرورش را برای بازگشایی ایمن مدارس یاری کنند.

.

به اشتراک بگذارید :