17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۴۰:۰۹
کد مطلب:  1698369
رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ شکوفه ها و غنچه ها را به صدا درآورد

محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز پنجشنبه با حضور در یکی از مدارس رشت زنگ آغاز سال تحصیلی برای غنچه‌ها ویژه نوآموزان پیش دبستانی و دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی را به صدا درآورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، «محمد باقر قالیباف» امروز (پنج شنبه،۱ مهر) در آیین زنگ شکوفه های مدرسه دخترانه ابتدایی حضرت رقیه(س) رشت اظهار داشت: امروز روز بسیار مبارکی برای دانش‌آموزان کشورمان محسوب می‌شود و امیدوارم همه ما بتوانیم خادم خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.وی در ادامه با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید گفت : دفاع مقدس و سال تحصیلی، دو دانشگاه برای تربیت آینده سازان این مرز و بوم است .

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان استانی ولایتمدار و شهیدپرور است حضور خود در این استان را آن هم در هفته بزرگداشت دفاع مقدس توفیقی بزرگ خواند و تصریح کرد: بسیاری از جوانان و مردم کشورمان در دوران دفاع مقدس برای امنیت کشورمان با دشمن جنگیدند و به مقام والای شهادت رسیدند.قالیباف گفت : تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی فرصت مناسبی است چرا که هر دو سنگری مهم  برای تضمین آینده کشور و انقلاب مان است.

 در پایان هم رئیس مجلس شورای اسلامی با اهدای هدایایی دانش آموزان را روانه کلاس های درسشان  کرد.

 

بر اساس آمار آخرین ثبت نام شدگان استان گیلان دارای حدود ۳۶۰ هزار دانش آموز است که از این تعداد حدود ٣٣ هزار کلاس اولی هستند.

در این مراسم در دبستان دخترانه حضرت رقیه (س) ارسلان زارع استاندار گیلان ، محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان حضور داشتند.  

 

به اشتراک بگذارید :