17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۴۲:۴۷
کد مطلب:  1698377
در آستانه ماه مهر؛
آیین نمادین جشن شکوفه‌ها، غنچه‌ها در مدارس استان برگزار شد

آیین نمادین جشن شکوفه‌ها، امروز (اول مهر) در دبستان دکتر محمد زنگنه شهر کرمانشاه با حضور محدود دانش‌آموزان کلاس اولی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان در این مراسم، با اشاره به وجود سه پازل آموزش حضوری، غیرحضوری و یا تلفیقی برای بازگشایی مدارس، گفت: اگرچه برای بازگشایی مدارس تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم، اما در صورت رای ستاد ملی کرونا برای بازگشایی به شیوه تلفیقی تصمیم‌گیری در مورد نحوه حضور دانش‌آموزان با شورای مدرسه متشکل از مدیر، معاون و اولیای منتخب دانش‌آموزان است.

وی افزود: مدارس مناطق روستایی و عشایری که جمعیت کمی دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضوری و مدارس نقاط شهری نیز با تصمیم‌گیری  شورای مدرسه با حضور محدود دانش‌آموزان در صورت اسقبال خانواده‌ها حضوری  برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سپس با بیان این‌که هم اکنون ۹۲ درصد معلم های استان کرمانشاه هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند  اظهار کرد: از آن هشت درصد باقیمانده معلم‌ها اگر قبلا واکسن کرونا نزده‌اند، درخواست می‌کنیم به احترام خانواده و دانش‌آموزان هرچه سریعتر برای دریافت واکسن اقدام کنند تا در صورت حضوری شدن کلاس‌های درس مشکلی برای حضور آنها سرکلاس وجود نداشته باشد

یزدان‌پناه اشاره‌ای هم به آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله داشت و یادآور شد: در صورت واکسیناسیون دانش‌آموزان با آرامش بیشتری می‌توانیم به سمت حضوری کردن کلاس‌های درس برویم.

وی با بیان این‌که هیچ راهی به‌جز آموزش حضوری برای یادگیری دانش‌آموزان پایه اول و دوم وجود ندارد، تاکید کرد: معلم کلاس اولی چطور می‌تواند در فضای مجازی به دانش‌آموزی درس بدهد که هنوز بلد نیست مداد دستش بگیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سپس با بیان این‌که اولین چیزی که برای آموزش و پرورش اهمیت دارد سلامت دانش آموزان است، به خانواده‌ها برای برگزاری کلاس‌های درس حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اطمینان خاطر داد.

یزدان پناه با اشاره به تهیه ماسک و مواد ضدعفونی در مدارس به اندازه کافی، گفت: خانواده‌ها خیالشان راحت باشد اگر ماسک دانش‌آموزی پاره شده یا به هر دلیلی نیاز به تعویض داشته باشد، سریعا ماسک جدید از سوی مدرسه در اختیار او قرار خواهد گرفت.
 

وی اضافه کرد: کلاس‌های درس دانش‌آموزان هم بعد از پایان هر کلاس ضدعفونی می شود.

یزدان‌پناه در ادامه از دانش‌آموزان خواست تا مراقب سلامت خود بوده و با رعایت پروتکل های بهداشتی در کلاس درس حاضر شوند.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، با اشاره به نقش مردم در سال‌های دفاع مقدس، گفت: مردم انقلابی کرمانشاه به همراه  دیگر هموطنانمان در برابر دشمنان سینه سپر کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به بیگانگان واگذار شود.

سپس ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در حاشیه برگزاری این مراسم با اشاره به اهمیت حضور دانش‌آموزان کلاس اولی در مدارس در روز اول مدرسه گفت: حضور دانش‌آموزان کلاس اولی در مدرسه و آشنایی آنها با فضای آموزش رسمی نقش مهمی در روند یادگیری آنها خواهد داشت.

فضلی تاکید کرد: آشنایی و دیدار چهره به چهره دانش‌آموزان کلاس اولی با معلم هایشان آنها را در مسیر درس و مدرسه قرار می دهد.

 
فضلی یادآور شد: با توجه به این‌که پایه اول تحصیلی اساس آموزش است، از خانواده‌ها درخواست می‌شود با برنامه‌ریزی برای حضور فرزندان کلاس اولی خود آرام آرام زمینه را برای آغاز آموزش حضوری فرزندانشان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فراهم کنند

 وی ادامه داد: از امروز(اول مهر ماه) 33 هزار نوآموز کلاس اولی در مدارس استان کرمانشاه مشغول به تحصیل خواهند شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :