8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۰:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1698397
مدیرکل آموزش و پرورش:
دفاع مقدس سند خودباوری و ولایت مداری است

مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: دفاع مقدس سند خودباوری و ولایت مداری ملت ایران است که با نثارخون پاک فرزندان این مرزو بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنها جاودانه شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز،سالار قاسمی روزپنجشنبه در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس درمحوطه اداره کل آموزش و پرورش البرزضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش آموز و ۵ هزار معلم شهید کشور،اظهارداشت: دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی ملت قهرمان و شهید پرورایران و  طلیعه جاودانه غرور ملی و هنگامه اتحاد و همبستگی ملی مردم در دفاع از شریعت مبین  اسلام است.

وی بیان داشت: هفته بزرگداشت دفاع مقدس که به فرموده‌ی مقام معظم رهبری «اوج افتخارات ملت ایران است» فرصت ارزشمند و مغتنمی است تا ملت سرافراز و غیور ایران اسلامی بار دیگر خاطرات و حماسه های سرداران دلیر خود در جبهه های حق علیه باطل را مرور کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه دفاع مقدس سند گویای خودباوری و روحیه شکست‌ناپذیری ملت بزرگ ایران در سایه پایبندی به اسلام است، یادآورشد: ملت ایران در دفاع مقدس، هرچند سرمایه‌های انسانی و مادی فراوانی را از دست داد اما ظرفیت‌های بالقوه انقلاب اسلامی در امر مقاومت پیروزمندانه در برابر سردمداران استکبار و رسانیدن ملت بزرگ ایران به جایگاه‌های شایسته شد.

وی  ادامه داد: ملت ایران امروز با پاسداشت سرمایه‌های گرانسنگ به دست آمده از آن دوران پرافتخار،گام دوم انقلاب اسلامی را بلندتر و پرامیدتر برداشته‌ و تا تحقق همه هدف‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و نابودی کامل تمامی نمادهای ننگین استکبار، استعمار و صهیونیسم از پای نخواهد نشست.

وی وحدت و همدلی مردم و مسوولان تحت رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب را از دلایل مهم شکست دشمن در دفاع مقدس عنوان کرد و تصریح کرد: به برکت دفاع مقدس گفتمان مقاومت شکل گرفت و امروز منطقه به جبهه مقاومت در برابر استکبار تبدیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: ما هشت سال از حیثیت، دین، تمامیت ارضی، انقلاب، حکومت، مردم، نظام اسلامی و قرآن کریم" دفاع کردیم و چنین دفاعی مقدس است پس باید این دوران ارزشمند را به دانش آموزان در قالب برنامه های فرهنگی و تربیتی تبیین کنیم.

به اشتراک بگذارید :