16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۲:۳۵:۱۴
کد مطلب:  1698641
همزمان با سراسر کشور:
جشن غنچه ها و شکوفه ها در مدارس ابتدایی استان کردستان برگزار شد

همزمان با سراسر کشور مراسم روز غنچه ها و شکوفه ها در مدارس ابتدایی استان کردستان برگزار و نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه اول ابتدایی اولین روز مدرسه خود را جشن گرفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز همزمان با سراسر کشور، مراسم روز غنچه ها و شکوفه ها با حضور 31 هزار و 600 دانش آموز پایه اول ابتدایی و 30 هزار نو آموز پیش دبستانی در بیش از هزار و 900  مدرسه ابتدایی استان، برگزار شد.

به همین مناسبت آئین نمادین جشن غنچه ها و شکوفه ها با حضور مشاور معاون وزیر و ناظر وزارتی در پروژه مهر و بازگشایی مدارس استان کردستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاونین آموزش ابتدایی و متوسطه اداره کل، تنی چند از مسئولین استانی و محلی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج ، دست اندرکاران، اولیاء و دانش آموزان در دبستان خیر ساز مرحوم حاج حمزه کاکه خانی روستای نوره از توابع آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج برگزار شد و با نواختن زنگ غنچه ها و شکوفه ها، دانش آموزان در کلاس های درس حضور یافته و اولین روز مدرسه را تجربه کردند.

در این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس ، فرارسیدن سال تحصیلی جدید و جشن غنچه ها و شکوفه ها را تبریک گفت و از خانواده ها و والدین خواست در اجرای برنامه ها و بستر سازی برای آموزش حضوری دانش آموزان با اولیای مدرسه همراهی داشته باشند .

رخساره فضلی مشاور معاون وزیر و ناظر وزارتی استان در پروژه مهر و بازگشایی مدارس نیز در این مراسم با تبریک جشن غنچه ها و شکوفه ها، گفت: تربیت تمام ساحتی کودکان بر اساس اسناد بالا دستی آموزش و پرورش و منویات مقام معظم رهبری صورت می گیرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج نیز در این مراسم گزارشی از احداث مدرسه خیر ساز روستای نوره با مشارکت خانواده مرحوم کاکه خانی و اعتبار دولتی هزینه شده، ارائه کرد و گفت برای ساخت این پروژه مبلغ 2 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه شده است و این مدرسه 9 کلاسه در سه طبقه احداث و دارای 12 اتاق می باشد .      

افسر کاکه خانی دختر مرحوم حاج حمزه کاکه خانی، خیر مدرسه ساز نیز به نمایندگی از این خانواده از حضور مدیران و مسئولین در آموزشگاه و برگزاری جشن غنچه ها و شکوفه ها تشکر کرد .

گفتنی است در ادامه این مراسم با اهدای لوح های تقدیر از خانواده محترم کاکه خانی تجلیل شد و با حضور مسئولین و خانواده خیر مدرسه ساز ، مدرسه 9 کلاسه روستای نوره افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

شایان ذکر است بعد از نواخته شدن زنگ غنچه ها و شکوفه ها، دانش آموزان پیش دبستان و پایه اول ابتدایی با استقبال مسئولین در کلاس های درس حاضر شدند و اولین روز از آغاز سال تحصیلی جدید را با حضور در کلاس تجربه کردند .

به اشتراک بگذارید :