16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۲:۵۵:۴۸
کد مطلب:  1698727
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
خانواده ها با همکاری مدرسه، بستر آموزش حضوری دانش آموزان را فراهم کنند

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در آئین نمادین روز شکوفه ها و غنچه ها که در روستای نوره سنندج برگزار شد با اشاره به آسیب های اجتماعی دوری دانش آموزان از محیط های آموزشی، از خانواده ها خواست با همکاری مدرسه ،بستر آموزش حضوری دانش آموزان را فراهم کنند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی صبح امروز در مراسم نمادین جشن غنچه ها و شکوفه ها که دبستان روستای نوره از توابع ناحیه دو سنندج برگزار شد؛ با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه سازان هشت سال جنگ تحمیلی، آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان ، اولیا و معلمان تبریک گفت.

قربانی با بیان اینکه با ورود ویروس کرونا متاسفانه حضور دانش آموزان در مدارس کم رنگ شد؛ ابراز امیدواری کرد امسال شاهد حضور دانش آموزان در مدارس باشیم .

وی اول مهرماه را بهار تعلیم و تربیت دانست و گفت: امروز تجارب بین المللی بیانگر این است که عدم حضور دانش آموز در مدرسه می تواند هم از لحاظ علمی و تربیتی آسیب های اجتماعی زیادی برای دانش آموزان داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه رویکرد کلان دولت و وزارت آموزش و پرورش  و مسئولین براین است که امسال مدارس به صورت حضوری برگزارشود؛ خاطرنشان کرد: مدارس روستایی کم جمعیت از روز شنبه اول مهر ماه به صورت حضوری تشکیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه تلاش بر این است که از اواخر مهر ماه مدارس به صورت نیمه حضوری و ترکیبی تشکیل شود؛ گفت: اصل بر حضوری بودن کلاس هاست چراکه فضای مجازی و کم تحرکی آسیب ها زیادی به دنبال داشته است .

مدیرکل آموزش و پرورش بر بستر سازی خانواده ها برای حضور دانش آموزان در کلاس های درس تاکید کرد و گفت: با حضوری شدن مدارس، رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید است.

قربانی از فراهم شدن بستر واکسیناسیون برای دانش آموزان خبر داد و گفت: خوشبختانه براساس آماری دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیماری کرونا زیاد دانش آموزان را تهدید نکرده است.

وی در پایان از تلاش و اهتمام خیر نیک اندیش روستای نوره سرکار خانم کاکه خانی در احداث فضای آموزشی 9 کلاسه این روستا و هم چنین اهتمام و تلاش های صورت گرفته از طریق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، شورای اسلامی روستا، مجمع خیرین مدرسه ساز استان، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج  و کلیه دست اندرکاران امر تقدیر و تشکر کرد .

 

به اشتراک بگذارید :