8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۱۱:۴۳:۳۴
کد مطلب:  1699763
مدیرکل آموزش و پرورش استان در جمع نمازگزاران جمعه زاهدان:
ضرورت بیش از پیش همراهی، مشارکت و تعامل خانواده ها و اولیای دانش آموزان با فرآیندهای آموزشی و تربیتی مدارس

رخشانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه زاهدان بر ضرورت بیش از پیش همراهی، مشارکت و تعامل خانواده ها و اولیای دانش آموزان با فرآیندهای آموزشی و تربیتی مدارس تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان در بین نمازگزاران حضور یافت، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: امروز و در شرایط فعلی، مشارکت، همراهی، همفکری و چاره جویی خانواده ها با برنامه‌های نظام آموزشی یک ضرورت است. 
وی افزود: شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر بسیاری از رویکردها و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی بویژه در حوزه تعلیم و تربیت، شرایط متفاوت و سختی را برای معلمان و دانش آموزان رقم زده و تبعات گسترده ای را نیز در پی داشته است. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: اگر چه وضعیت پیش آمده در پی اپیدمی کرونا زمینه ساز ایجاد بسترهای جدیدی در فرآیند یاددهی یادگیری گردید؛ اما خلا عدم حضور دانش‌آموزان در فضای کلاس و مدرسه بسیاری از معیارها و مولفه‌های آموزشی و تربیتی را تحت تاثیر قرار داد.
رخشانی با اشاره به ضرورت کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی برای دانش آموزان، خاطرنشان کرد: این فضای کلاس و مدرسه است که می تواند در مسیر تحقق مهارت های گوناگون برای فرزندان ایران اسلامی موثر واقع شود و در حقیقت دانش‌آموزان در ابعاد مختلف شخصیتی فردی و اجتماعی، رشد و بالندگی را احساس کرده و آن را درک می کنند. 
وی بیان داشت: در سال تحصیلی گذشته همکاران فهیم و سخت کوش مان در اقصی نقاط استان با درایت و هوشمندی کاری جهادی و کم نظیر را انجام دادند و توانستند در فضایی نوین و بستری متفاوت، جلوه های ناب عشق ورزی به دانش آموزان را به نمایش بگذارند و این اقدامات در عرصه یاددهی یادگیری نتایج خوبی در پی داشت. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی جدید قریب به ۸۸۰ هزار دانش آموز در شهرستان ها و مناطق مختلف فرآیند تعلیم و تربیت را آغاز و با برنامه ریزی صورت گرفته در شرایطی که تعریف شده و به اقتضا مدلهای گوناگون آماری، به تدریج در کلاس‌های درس حضور یابند و دیگر بار شاهد شور و شعف و شادمانی در بین آنان باشیم. 
رخشانی اظهار داشت: همه همکاران فرهنگی در حوزه ستادی و صف در جای جای سیستان و بلوچستان با بهره‌گیری از همه توان و ظرفیت های پیدا و پنهان بدنبال ایجاد شرایطی بدور از نگرانی و چالش برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس بوده و خواهند بود و امیدواریم در سایه همراهی خانواده ها این مهم محقق گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین برنامه ها و اقدامات آموزش و پرورش استان در ۳ سال اخیر پرداخت و بیان داشت: موضوع تخصیص ۲۲ هزار ردیف استخدامی و ساخت بالغ بر ۳ هزار کلاس درس در نوع خود کم نظیر و بی بدیل بوده است. 
مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در سال تحصیلی جدید و شرایط حاکم بر جامعه، مجری مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و در همه وضعیتها و بکار گیری اطلس های آموزشی، حتما به تصمیمات اخذ شده مسئولین کشوری و استانی تمکین خواهیم کرد.
رخشانی مهمترین ظرفیت توسعه و استمرار آموزش های مجازی را بستر درون سازمانی شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی ایران عنوان نمود و گفت: برنامه های شبکه شاد کاملا رایگان و در اختیار همه معلمان، دانش آموزان و والدین عزیز خواهد بود و همگان بصورت فراگیر به این برنامه دسترسی دارند.
رخشانی خاطر نشان کرد: با تغییر زیست‌بوم و شرایط جدید پیش آمده باید خودمان را با عصر جدید و فناوری نوین همراه و مجهز کنیم و در مسیر توسعه و رشد همه جانبه فرزندان گام برداریم.

 

 

به اشتراک بگذارید :