16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۱۲:۴۳:۰۶
کد مطلب:  1699817
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به مناسبت «آغاز سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱»

پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به مناسبت «آغاز سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۴۰۱»

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، متن پیام قاسمعلی خدابنده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس و ستایش بی‌پایان، خداوندی را سزاست که به انسان سلامتی بخشید و جانش را به نور دانش روشن ساخت.

از دیرباز تاکنون ، ایران عزیز به عنوان مهد علم و ادب و فرهنگ مطرح بوده و در این میان  مدرسه به عنوان کانون پویایی و خردورزی و تربیت نسل آینده کشور نقشی مهم در توسعه ی همه جانبه ی جامعه داشته است.

مدرسه به عنوان رکن اصلی نظام آموزش و پرورش، فضایی برای تربیت دانش‌آموزانی سالم، متفکر، پرسشگر، نقاد ، اخلاق مدار و اجتماعی است اما متاسفانه در دو سال گذشته به واسطه ی شیوع ویروس کرونا فعالیت و اثرگذاری این نهاد مهم اجتماعی و فرهنگی دچار چالش شده است.

سال تحصیلی جدید و نوروز دانایی را در حالی آغاز می کنیم که علیرغم تلاش های گسترده صورت گرفته برای مقابله با این بیماری همه گیر هنوز  تشکیل تمامی کلاس های درس به صورت حضوری میسر نیست و بار دیگر باید با تکیه برفناوری های نوین و استفاده از ظرفیت"شبکه دانش آموزی شاد"،منازل را تبدیل به کلاس درس دانش آموزان کنیم تا در شرایط جدیدی که برای نظام آموزش و پرورش رقم خورده است در تعلیم و تربیت فرزندانمان خللی ایجاد نشود.

 دانش آموزان عزیز!

تعطیلی آموزش حضوری در بیش از یک سال و نیم گذشته لطماتی بزرگ به فرآیند آموزش و پرورش شما عزیزان وارد کرده است ، گرچه همکاران عزیز من تمام تلاش خود را به کار بستند تا از مسیر آموزش مجازی، به رشد علمی ، فرهنگی و زیستی شما عزیزان کمک کنند اما در این مدت به درستی ثابت شد هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری و در کلاس درس نخواهد شد و از شما عزیزان می خواهم در این شرایط دشوار و منحصر به فرد برای آموختن بیشتر تلاش کرده و با دست اندرکاران حوزه تعلیم و تربیت برای بازگشایی احتمالی مدارس در ماه های آینده نهایت همکاری را داشته باشید.

فرهنگیان صبور و پرتلاش استان خراسان رضوی!

بی شک پیگیری و پیشبرد اهداف نظام آموزش و پرورش بدون حضور موثر و همکاری همه جانبه شما عزیزان میسر نخواهد شد و یقین داریم با تلاش و ایثار مثال زدنی شما عزیزان که همواره در صحنه تعلیم و تربیت فرزندان عزیزمان شاهد آن بوده ایم، ضمن توجه به سلامت دانش آموزان و همکاران ، مباحث آموزشی و پرورشی با جدیت دنبال خواهید شد.

و سخنی هم با اولیاء گرانقدر دانش آموزان!

فرزندان شما امانتی ارزشمند در دستان نظام آموزش و پرورش هستند ، مجموعه نهاد تعلیم و تربیت در کشور و در استان خراسان رضوی تمام همت خود را به کار بسته است تا در دو سال گذشته خدشه ای به آموزش و پرورش دانش آموزان عزیز وارد نشود، اگرچه در این مسیر قطعا کمبودها و کاستی هایی نیز وجود داشته است.

اما امروز در آستانه آغاز سال تحصیلی 1401-1400، و در سالی که آموزش و پرورش خراسان رضوی با شعار "خودباوری ، مهارت آموزی و مسئولیت پذیری "در جوار بارگاه نورانی امام مهربانی ها حضرت ثامن الحجج(ع) آن را آغاز می کند، امید داریم با همکاری و تعامل همه جانبه شما عزیزان و تمامی مسئولان استانی بتوانیم با عبور از این شرایط دشوار بار دیگر شاهد حضور پرنشاط و شاداب فرزندان عزیزمان در مدارس باشیم و این همدلی و همراهی را  به برگ زرین دیگری در دفتر آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تبدیل کنیم. انشالله.

قاسمعلی خدابنده

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی

31 شهریورماه 1400

به اشتراک بگذارید :