8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۲۲:۴۲:۴۶
کد مطلب:  1700131
در ارتباط زنده با بخش خبری شبکه یک سیما و از سوی رییس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در حاشیه سفر به شیراز انجام شد:
تشریح آخرین جزییات آغاز سال جدید تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ دانش اموزان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با برنامه ریزی های انجام شده آموزشها را از مهرماه به صورت مجازی آغاز و از آبان ماه به صورت تدریجی، آرام و اقتضایی به سمت حضوری پیش خواهیم برد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر علیرضا کمرئی در حاشیه سفر خود به شیراز و در ارتباط زنده با بخش خبری شبکه یک سیما گفت: از یکم مهرماه سال تحصیلی را با برگزاری جشن شکوفه ها در مدارس دوره ابتدایی آغاز کردیم و در سوم مهرماه زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس سراسر کشور به صورت همزمان نواخته خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش ها را به صورت مجازی، حضوری، تلویزیونی و درسنامه ای آغاز خواهیم کرد و این آموزش ها همه دانش آموزان کشور را در برمیگیرد.

کمرئی گفت: با سیاستگذاری های انجام شده به صورت تدریجی، آرام و اقتضایی آموزش ها را حضوری خواهیم کرد.

رییس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش افزود: اولویت آموزشهای حضوری در مناطق روستایی و عشایری می باشد و مدارس عشایری با تعداد دانش آموز ۱۵ نفر و کمتر از آن در هر کلاس میتوانند آموزش ها را از اول مهر حضوری آغاز کنند.

کمرئی گفت: مدارس روستایی با کلاسهای ۳۰ نفر و کمتر از آن نیز می توانند از نیمه دوم مهر آموزشهای حضوری را آغاز کنند.

رییس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش نیز میتوانند دروس استانداردهای مهارتی و شایستگی های فنی را به صورت حضوری برگزار کنند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: جمعیت آماری، درنظر گرفتن امکان رعایت پروتکل ها و استحقاق بیشتر، دلیل انتخاب این گروه ها برای آموزش های حضوری بوده است.

وی با بیان اینکه اصل حفظ سلامت دانش آموزان اولین و مهمترین اولویت ما در شروع سال تحصیلی بوده گفت: خوشبختانه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان شیوه نامه ی خوبی برای آغاز سال تحصیلی تنظیم کرده اند که در آن به تهیه اقلام بهداشتی در مدارس تاکید ویژه ای شده است.

رییس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در مورد آمادگی سامانه شاد برای سال تحصیلی جدید گفت: بیش از ۹۰ درصد کلاس بندی دانش آموزان در سامانه شاد انجام شده است و معلمان میتوانند جریان یادگیری را از ۳ مهر آغاز کنند.

کمرئی گفت: واکسیناسیون معلمان و اولیا به خوبی در جامعه در حال انجام است و امیدواریم از آبان ماه به تدریج و با در نظر گرفتن شرایط مناطق بازگشایی مدارس را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

به اشتراک بگذارید :