8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۰۹:۲۵:۱۶
کد مطلب:  1700477
مدیرکل آموزش و پرورش استان در مراسم محوری سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ عنوان کرد؛
استمرار آموزش با کیفیت و تضمین سلامت مهمترین اولویت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید است/ دستاوردهای معلمان سیستانی و بلوچستانی در سال تحصیلی گذشته بی‌نظیر بود

رخشانی گفت: استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت مهمترین اولویت‌های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی در مراسم محوری آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اظهار کرد:  ویروس کرونا بیش از یک میلیارد دانش آموز در جهان را خانه نشین کرد و به یک باره شرایط جدیدی را پیش روی آنان قرار داد. 
وی افزود: پژوهش‌ها نشان می‌دهد ۶۷ درصد معلمان برای اولین بار از آموزش برخط استفاده کردند و این سختی کار را نشان می دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: شرایط سختی بود و آمادگی برای چنین موقعیتی را نداشتیم. همکاران ما در ابتدای این بحران هیچ آمادگی برای تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی نداشتند اما نگران دانش آموزان خود بودند و به هر نحو که توانستند کار خود را ادامه دادند و  زنجیره آموزش قطع نشد.
رخشانی تصریح کرد: 
به موجب همین تلاش‌های شبانه روزی در سال گذشته ۳۷ هزار و ۷۳۷ فیلم و محتوای الکترونیک در مقاطع ابتدایی و متوسطه توسط معلمان استان تولید و از طریق شبکه استانی هامون در اختیار دانش آموزان قرار گرفت. 
وی ادامه داد: همچنین ۱۷۳ هزار و ۷۳۳ درسنامه و محتوای خودآموز برای دانش آموزانی که به شبکه شاد دسترسی نداشتند تولید و در اختیار آنان قرار گرفت. 
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار معلمان استان موفق به کسب ۷ رتبه کشوری در جشنواره الگوهای برتر تدریس شدند.
رخشانی بنا بر تعبیر مقام معظم رهبری معلمان را افسران سپاه توسعه و پیشرفت خطاب کرد و برای آنان و دانش آموزان در سال تحصیلی جدید موفقیت روزافزون همراه با شادابی و سلامت آرزو کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :