17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۰۹:۴۱
کد مطلب:  1700559
پیام استاندار اصفهان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

استاندار اصفهان با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان عباس رضایی استاندار اصفهان با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک گفت.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می‌باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

مهر آغازگر فصل رویشی است که در خزان طبیعت، بهار علم و معرفت را به ارمغان می‌آورد تا قسم به قلم در عرش به نام فرشیان رقم بخورد و در قامت بندگی فراگیرنده در برابر معلم رنگ و بوی الهی بگیرد.

تقارن اول مهر، بهار تعلیم‌وتربیت و هفته دفاع مقدس تابلوی مقاومت، ایثار و شهادت، حاوی این پیام است که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند تا بشریت را از گرداب جهالت و گمراهی و تباهی نجات بخشند و چه لاله‌های دل‌سوخته‌ای بودند که از مکتب تعلیم‌وتربیت به مکتب ایثار و شهادت رفتند تا درس آزادی و آزادگی را معنا بخشند.

در طلیعه ماه مهر، معلم و استاد، دانشجو و دانش‌آموز و همه پویندگان علم و دانش، حرکتی پرشتاب برای فتح قله‌های معرفت و کرامت انسانی آغاز می‌کنند تا پیرایه‌های جهل، نادانی و بی‌سوادی را از پیکر جامعه بشری بزدایند و انسان‌ها را در مسیر حیات‌بخش آگاهی قرار دهند.

بی‌تردید تقویت و ارتقای نظام آموزش‌وپرورش و آموزش عالی به‌عنوان بستر رشد و آگاهی انسان‌ها، از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه محسوب می‌شود و تربیت نیروی انسانی متعهد، کاردان، مدیر و مدبر یک هدف اساسی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

اینجانب فرارسیدن سال تحصیلی جدید را به صاحبان خرد و اندیشه، به‌ویژه فرهنگیان و اساتید ارجمند، دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز استان اصفهان تبریک عرض نموده و امیدوارم باهمت و تلاش مضاعف بتوانیم زمینه دستیابی ایران اسلامی را به قله‌های امید، پیشرفت و سربلندی فراهم آوریم.

به اشتراک بگذارید :