16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۱۶:۰۳
کد مطلب:  1700577
شهردار اصفهان:
آینده فرهنگ، اقتصاد، سیاست و اخلاق کشور در دستان آموزش‌وپرورش است

علی قاسم‌زاده: همه می‌دانیم آینده فرهنگ، اقتصاد، سیاست و اخلاق کشور در دستان آموزش‌وپرورش است و همه باید بر روی این دستگاه سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در اولین روز از مهرماه ۱۴۰۰، علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان در دیدار با مدیرکل و معاونین اداره آموزش‌وپرورش استان و مدیران آموزش‌وپرورش نواحی شش‌گانه شهر اصفهان اظهار داشت: آموزش‌وپرورش همیشه در شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان هوادار داشته، زیرا رویکرد شورای شهر فرهنگی است و بر همین اساس نیز رویکرد شهردار تعیین شده است.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره نگاه من یک نگاه فرهنگی به مسائل شهر است، افزود: حرکت به سمت شهر همگرا شعار ما است؛ در این شهر تعامل حداکثری بین دستگاه‌ها و مردم باید وجود داشته باشد تا مشارکت‌پذیری حداکثری را شاهد باشیم.

شهردار اصفهان در ارتباط با سهم آموزش‌وپرورش از محل عوارض شهرداری‌ها گفت: باید به وظایف قانونی خود عمل کرده و متعهد به قانون باشیم، زیرا مشکل آموزش‌وپرورش، مشکل شهرداری؛ و مشکل شهرداری، مشکل آموزش‌وپرورش است.

قاسم‌زاده اظهار امیدواری کرد: در این دوره مدیریت شهری بتوانیم ظرفیت‌های بیشتری را بین دو دستگاه شهرداری و آموزش‌وپرورش به نفع شهر به اشتراک بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: لایحه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آماده شده و به‌زودی تقدیم شورای اسلامی شهر می‌شود؛ در این لایحه محل بهتری نسبت به محل کنونی کانون پیش‌بینی شده که اگر لایحه در شورای شهر تصویب شود، بلافاصله اجرایی خواهد شد.

شهردار اصفهان تاکید کرد: مسائل مطرح شده در این جلسه در کارگروه‌های مشترک توسط تیم‌های کارشناسی بررسی و در شورای آموزش‌وپرورش در ارتباط با آن تبادل نظر خواهد شد. هدف ما کمک به رفع مسائل و تسهیل زندگی در شهر اصفهان است و شعار "زندگی خوب" و "شهر زندگی" که از سوی شورای اسلامی شهر مطرح شده با تعامل بین دستگاه‌ها محقق خواهد شد.

قاسم‌زاده اظهار داشت: بر اساس تجربه گذشته امیدواریم بین شهرداری و آموزش‌وپرورش تعامل خوبی شکل گیرد و این تعامل به تولید علم و فرهنگ انجامد که نمونه بارز آن چاپ یک کتاب وزین در این باره بوده است؛ همه می‌دانیم آینده فرهنگ، اقتصاد، سیاست و اخلاق کشور در دستان آموزش‌وپرورش است و همه باید بر روی این دستگاه سرمایه‌گذاری کنند.

به اشتراک بگذارید :