19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۲۳:۰۵
کد مطلب:  1700601
معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی :
حرکت به سوی آموزش های حضوری ، تدریجی و اقتضایی است

مراسم متمرکز بازگشایی آغاز سال تحصیلی جدید با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، استاندار زنجان ، نماینده ولی فقیه و جمعی از مسئولین استانی در محل آموزشگاه زنده یاد روغنی زنجانی ناحیه ۲ زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،  حسن ملکی؛ معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی گفت : یاد شهدای عزیز به خصوص شهدای معلم و دانش آموز را گرامی می داریم و به روح دانش‌آموز قهرمان ایذه ای؛ علی لندی سلام و درود می فرستیم، این نوجوان قهرمان بار دیگر نشان می‌دهد، نوجوانان ما همواره در برابر استکبار و یا سایر عواملی که علیه نظام وجود دارد ، خستگی‌ناپذیر هستند.

ملکی در ادامه تصریح کرد:  فاصله ی آموزش های حضوری با آموزش های غیرحضوری حتی با وجود پیشرفته ترین فناوری ها، از زمین تا آسمان است .

این مقام مسئول ابراز داشت: آموزش های حضوری سرمایه هستند، هرچند در حد بسیار کم و محدود برگزار شوند، چرا که در تعامل آموزشی است که دانش آموز و معلم ساخته می شود .

ملکی با اشاره به اهمیت آموزش های حضوری ابراز داشت: امروز ما به سوی آموزش های حضوری حرکت کرده ایم البته این حرکت تدریجی و اقتضایی است و آنچه باید بدانیم این است که این مسیر آغاز شده و باید با همکاری معلمان ، دانش‌آموزان و اولیاء بار دیگر شاهد بازگشایی کلاس‌های درس باشیم.

وی ابراز داشت : کلاس درس جای مقدس و با ارزشی است و هر کسی به مقامی رسیده از همین کلاس‌های درس بوده است، البته در این میان نباید منکر استفاده از فناوری‌های نوین بود.

معاون وزیر ابراز داشت: در مسیر حرکت به سوی آموزش های حضوری باید راست قامت، عالمانه،  تدریجی و مدبرانه پیش رفت و انچه برای ما اصل است، سلامت دانش‌آموزان می باشد و این خط قرمز ماست اما حرکت به سوی آموزش حضوری شروع شده و نباید دچار تردید شد.

ملکی  همچنین ابراز امیدواری کرد، با حمایت مسئولان ارشد استانی بتوانیم در زمینه آموزش های حضوری حرکت به سوی آموزش های حضوری نیز پیشگام در در سطح کشور باشیم .

به اشتراک بگذارید :