0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۰:۱۹:۲۰
کد مطلب:  1700605
همزمان با سراسر کشور:
زنگ آغاز سال تحصیلی در گلستان نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی در گلستان همزمان با سراسر کشور نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، همزمان با آغاز سال تحصیلی در کشور، آیین بازگشایی مدارس گلستان باحضور هادی حق شناس استاندار گلستان، احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش استان، رمضان علی سنگدوینی، نماینده مجلس شهرستان های آق قلا و گرگان، سیدمصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش و معین استان گلستان در پروژه مهر ودیگر مسئولین استانی و شهرستانی بصورت متمرکز در هنرستان نمونه دولتی سرداران شهید شهرستان گرگان برگزار شد.

هادی حق شناس استاندار گلستان در این مراسم گفت: گرچه روز اول مهر را در روستای بسطام دره در سه کیلومتری مرز شروع کردیم ولی با سه تقارن، امسال در سوم مهر ماه سال تحصیلی را آغاز می کنیم که اولین مناسبت هفته دفاع مقدس است که یادآور مقاومت در برابر ستمگران بود و از ابتدای انقلاب در مقابل تمام توطئه ها مقاومت کرده ایم و دستاورد های مختلفی به ویژه در عرصه علمی داشته ایم.

وی با اشاره به ایام اربعین سالار شهیدان و قیام عاشورا بعنوان دومین مناسبتی که با این روز تقارن دارد گفت: نهضت عاشورا ماندگارترین قیام است و یکی از دلایل آن اخلاص امام حسین و شعار ظلم ستیزی و هیهات من الذله است.

استاندار گلستان سومین مناسبت مهم را آغاز بهار تعلیم و تربیت دانست که یکی از ارزشمند ترین کارهاست و به اضافه شدن 117 کلاس درس فنی و حرفه ای و کارودانش در استان طی سالهای گذشته به مدارس گلستان را خبر داد.

احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در این مراسم، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: حضور دانش آموزان در جامعه باعث ایجاد شور، شوق، نشاط و انگیزه می شود که مفتخریم با تصمیم دولت محترم و ستاد مبارزه با کرونا در مدارس روستایی، کلاس های با تراکم کمتر از 15 نفر و هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش در کلاس های کارگاهی بصورت حضوری برگزار نماییم.

وی با اشاره با به اهمیت سلامت دانش آموزان و معلمان به عنوان مهم ترین اصل در تصمیم گیری ها گفت: تا زمانی که سلامتی این عزیزان برای ما تضمین نشود امکان حضوری شدن کلاس ها وجود ندارد.

گوهری راد با اشاره به رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارسی که تعداد کمتری داشتند شروع کردیم و تا پایان هفته آینده مدارس عشایری و روستایی تا 30 نفر بازگشایی خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از بازگشایی مدارس تا 300 نفر در شهرها و روستاها با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در هفته دوم آبان ماه به تدریج خبر داد و گفت: تمامی بازگشایی ها با نظر شورای مدسه، مدیر مدرسه و کمیته سلامت خواهد بود.

وی با تقدیر از معلمان و همکاران در سال گذشته که سال سختی برای آموزش و پرورش بود و با اشاره به آموزش به صورت حضوری و مجازی از زحمات اولیاء نیز تقدیر کرد و گفت: سال گذشته حدود 375 هزار دانش نفر آموز توسط بیش 22 هزار نفر ازهمکار فرهنگی در 22650 مدرسه تحصیل کردند و پذیرای امسال 385 هزار نفر دانش آموز در 2700 مدرسه تحصیل خواهند کرد.

رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با گرامیداشت اربعین حسینی و سال تحصیلی جدید گفت: زنده بودن و درخشیدن نام ایران اسلامی عزیز در دنیا به واسطه فداکاری های همه مردم بویژه شهدا بوده است و روند آینده و توسعه کشور در دست آموزش و پرورش و دانش آموزان است.

سید مصطفی آذرکیش مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش و معین استان گلستان در پروژه مهر نیز اول مهر را خاطره انگیز ترین روز در زندگی دانست و گفت: غنی سازی استعداد های دانش آموزان با همفکری و همراهی همه مسئولان خواهد بود.

وی با تقدیر از مجاهدت های همکاران در واحد های آموزشی، آموزش در کشور و استمرار فرایند یاددهی یادگیری و استفاده از فرصت ها و محدودیت ها را از موفقیت های کشور برشمرد.

شایان ذکر است در پایان مراسم از دانش آموزان فنی حرفه ای شهرستان گرگان که در کنکور دانشکده های فنی حرفه ای حائز رتبه دو رقمی کشوری شدند تقدیر شد.

تصاویر بیشتر را اینجا مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :