15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۱:۱۱:۰۶
کد مطلب:  1700761
امام جمعه اردبیل:
دانش‌آموزان باید به مهارت اجتماعی و فرهنگ اسلامی مجهز شوند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دانش‌آموزان باید به مهارت‌های اجتماعی، فرهنگ اسلامی و دینی مسلط شوند تا در برابر آسیب‌های فرهنگ بیگانه تسلیم نشوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار کرد: فرهنگ خودباخته غرب امروز به هر وسیله‌ای آرایش شده تا نسل جوان و نوجوان ما را فریفته و شیفته خود کند در حالی که مجموعه آموزش و پرورش به عنوان صیانت‌کننده ارزش‌های دینی، اخلاقی و مکتبی باید حریم‌دار این بنیان ارزشمند باشد.

وی تصریح کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید آنچه که برای نسل آینده مهم به نظر می‌رسد طرح مباحث علمی، ارتقا مهارت اجتماعی و فرهنگ اسلامی در بین نوجوانان و جوانان است تا در مسیر رشد و تعالی مناسب و شایسته قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: نباید امور پرورشی و تربیتی در تداخل مباحث علمی و یا مسائل دیگر از سوی خانواده‌ها و نظام تعلیم و تربیت مورد غفلت قرار گیرد بلکه ضروری است در این حوزه برنامه‌ریزی‌ها به شکل صحیح در طول سال تحصیلی انجام شود تا خروجی مناسب کار را در فرآیند رفتار و منش نوجوانان و جوانان به عینه مشاهده کنیم.

عاملی افزود: آنچه که کشورمان امروز به آن نیاز دارد، تقویت نظام علم و آموزش صحیح همراه با دستیابی به فناوری‌های نوین است که در این راستا باید همه ظرفیت‌ها مورد استفاده قرار گیرد تا نسلی آگاه، دانا و مسلط به مسائل علمی و دانش روز را تربیت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بنیان آموزش و پرورش و شاکله آن باید به نحوی حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را انجام دهد تا نسل آینده زمینه‌ساز حرکت‌های ارزشی و همچنین تقویت نظام تربیتی صحیح باشد تا با گذر از مشکلات و نارسایی‌ها بتوان یک خروجی مناسب و مطلوب را در این فرآیند مشاهده کرد.

 

به اشتراک بگذارید :