10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۲۳:۲۳
کد مطلب:  1700819
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در یادداشتی خبر داد:
آغاز سال‌ جدید تحصیلی با افتتاح ۱۰ هزار کلاس درس جدید

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور طی یادداشتی در روزنامه جام جم از افتتاح ۱۰ هزار کلاس درس جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر، طی یادداشتی که در روزنامه جام جم امروز شنبه سوم مهرماه 1400 به چاپ رسید؛ از افتتاح 10 هزار کلاس درس جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی خبر داد. متن یادداشت رخشانی مهر به شرح زیر است:

ماه مهر، یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی، از پیکره جامعه زدوده شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

آغاز فصل پاییز و ماه مهر یادآور خاطرات شیرین کودکی و نخستین روز قدم نهادن در مدرسه و مسیر طولانی اما بسیار شیرین و زیبای آموختن و کسب معرفت است. آغاز سال تحصیلی و بهار دانش، اتفاق مبارکی است که باید آن را گرامی بداریم و جشن بگیریم . در این روز  که کودکان در کلاس درس نشسته و برای اولین بار قلم در دست می‌گیرند فرشتگان الهی به وجد می‌آیند. همان قلم که خداوند به آن سوگند می‌خورد و ارزش  و اهمیت آن را بر آدمیان روشن می‌کند.

مدرسه زیباترین و امن‌ترین کانون خروش مهرورزی و جوشش علم و فرهنگ است. گوهر وجود آدمی در سایه کسب معرفت و آگاهی تکامل پیدا کرده وشکوفا می شود تا در خدمت انسانیت و کمال واقعی قرار گیرد.

هرچند دو سال است که آغاز سال تحصیلی همراه با همه گیری ویروس منحوس کرونا بوده و آن جمع های  پر از شادی و نشاط کودکان در مدارس چندان به چشم نمی آید. اما به لطف خدا و تلاش دانش آموزان دیروز و دانشمندان امروز که مجاهدانه در مسیر کاستن از  آلام و التیام دردهای بشر می‌کوشند و دانش و علم خود را در راه خدمت به انسان‌ها صرف می کنند دیری نپاید که بساط پاندمی برچیده شود.

مجموعه تلاشگران نظام آموزش و پرورش با همدلی و هم‌افزایی بیش از پیش در مسیر تربیت نسل آینده و تولید علم و فتح قله‌های افتخار در حرکت هستند. سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دوسال اخیر با وجود شیوع ویروس کرونا کوشیده است با کمک به توسعه امکانات و زیرساخت‌های آموزش‌ مجازی و الکترونیکی گامی بلند در توسعه عدالت آموزشی بردارد که پیگیری و تأمین 500 میلیارد تومان به منظور تهیه تجهیزات آموزش مجازی برای دانش آموزان مناطق محروم، بهسازی و آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی و ایجاد تهویه مناسب برای مدارس از آن جمله است.

با این که در این دوسال، تحریم‌های ظالمانه و پیامدهای شیوع ویروس کرونا دست به دست هم دادند و مشکلاتی در حوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی و اجرای طرح‌ها به وجود آمد. به فضل پروردگار، حمایت های دولت و مجلس و پشتیبانی ارزشمند خیرین نیکوکار «آجر به آجر»، پرشتاب‌تر از گذشته، مدرسه ساختیم و هیچ پروژه‌ای دچار تعطیلی و وقفه نشد و چه بسا قریب به اتفاق پروژه‌های نیمه تمام نیز تکمیل و تعیین تکلیف شدند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی 1401-1400، نزدیک به 10 هزار کلاس درس جدید با 1.5 میلیون مترمربع زیربنا و اعتباری بیش از 8500 میلیارد تومان در سراسر کشور احداث و به بهرهبرداری رسید تا دانش آموزان در فضاهای نوساز و ایمن به تحصیل بپردازند. به امید خداوند متعال، تعداد کلاس‌های درس ساخته شده تا پایان سال 1400 به عدد 14 هزار و 900 خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید :