15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۱۲:۱۲
کد مطلب:  1700827
با نواخته شدن زنگ مهر و نماز
سال تحصیلی جدید در استان اردبیل آغاز شد

سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ صبح امروز طی آیینی با نواخته شدن زنگ مهر و نماز همزمان با سراسر کشور در آموزشگاه متوسطه دوره اول فضیلت و نور ناحیه یک، به طور رسمی در همه مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از خبرگزاری ایرنا، سال تحصیلی جدید در استان اردبیل با حضور ۲۵۳هزار دانش آموز و با شعار سلامت، آموزش و آرامش بر اساس شیوه نامه فعالیت مدارس در شرایط کرونایی با برگزاری آیین‌های ویژه در مدارس این استان آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در آیین نواخته شدن زنگ مهر و نماز در دبیرستان نور شهر اردبیل با اشاره به سرعت و عمق تحولات علمی و فناوری در جهان امروز گفت: امروزه علم نقش اساسی در پیشرفت جوامع مختلف ایفا می کند و دانشمندان نقش محوری در این زمینه دارند.

آیت الله سیدحسن عاملی نخبگان هر جامعه را اصلی ترین ثروت و سرمایه آن جامعه عنوان کرد و افزود: کشور ما باید همپای کشورهای دیگر در توسعه علمی حرکت کرده و در تولید علم در سطح جهان سهیم شود.

عاملی تلاش دانش آموزان و دانشجویان فعال و پرنشاط در محیط های را زمینه ساز کسب اقتدار برای کشور دانست و بیان کرد: مجهز شدن به علم هم فرد و هم یک ملت را قدرتمند می کند.

وی با تاکید بر ضرورت علم آموزی برای حفظ استقلال و اقتدار کشور گفت: امروزه چشم همه دلسوزان کشور به تلاش دانشمندان جوان و عالم کشور دوخته شده است.

آیت الله عاملی همچنین افزود: آموزش و پرورش شرف، آینده و امید این کشور برای توسعه است و باید مدارس و کلاس های این حوزه را انسان های شایسته اداره کنند.

به اشتراک بگذارید :