16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۰۴:۳۷
کد مطلب:  1700831
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آیین آغاز سال تحصیلی۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیان نمود
بازگشایی حضوری رابااخذمجوزهای لازم ازستادمقابله باکرونا؛خواهیم داشت

شهر تهران با آمادگی کامل؛ سال تحصیلی جدید را آغاز کرد

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اشاره به شرایط ویژه آموزش در دوران کرونا اظهار امیدواری کرد با تلاش همکاران و فرهنگیان پهنه مسئولین کشور و مردم، بیماری برطرف شود و این آخرین آغاز سال تحصیلی در شرایط کرونا باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران آیین آغاز سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور علی کریمی فیروزجایی؛ عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، قاسم احمدی لاشکی؛ معاون پارلمانی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مسئولین در دبیرستان محمود افشار منطقه ۳ تهران برگزار شد.

در این مراسم عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اشاره بر دومین سالی که آغاز سال تحصیلی در دوران کرونا انجام می شود، گفت: امیدوارم هرچه زودتر بیماری کرونا برطرف شود و این آخرین زنگ آغاز سال تحصیلی در زیست بوم کرونا باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش آموز و ۵ هزار مربی و فرهنگی شهید افزود: دفاع جانانه مردم ایران در ۸ سال دفاع مقدس که در یک جنگ نابرابر ایستادگی کردند قابل تقدیر و احترام است.

فولادوند همچنین درباره ستاد پروژه مهر اظهار کرد: پروژه مهر در اواخر بهمن ۱۳۹۹ آغاز شده و ستاد پروژه مهر در کارگروه های ۷ گانه به کار خود ادامه داده و تا این زمان ۱۸ هزار نفر برای بازگشایی مدارس حدود ۹ ماه در تلاش بوده اند و ما یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز داریم که با حمایت وزیر وقت و سرپرست حاضر وزارت آموزش و پرورش زمینه تحصیل آنها در 4200 واحد آموزشی محقق شده است.

وی با تاکید بر ساماندهی نیروی انسانی، توزیع ۱۲ میلیون جلد کتاب، واکسیناسیون فرهنگیان و دیگر امور انجام شده برای بازگشایی مدارس افزود: شهر تهران در هم سنجی و کلاس بندی و ثبت نام رتبه اول کشوری را داشته که مدیون زحمات همه همکاران و عوامل وزارت آموزش و پرورش است و وضعیت فضاهای آموزشی تهران به گونه ایست که جزء استانهای محروم است ولی امسال با افزوده شدن و افتتاح 60 فضای آموزشی در قالب ۶۰۰ کلاس به پیشواز آغاز سال تحصیلی رفتیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر سیاست دولت در خصوص بازگشایی مدارس به شکل آرام و تدریجی خاطرنشان کرد: به جز هنرستان ها و پایه های اول ابتدایی که آموزش حضوری آن ها آغاز شده؛ بازگشایی حضوری را با اخذ مجوزهای لازم از ستاد مقابله با کرونا؛ خواهیم داشت و امیدواریم کمبودهای دوران کرونا را در دوران پسا کرونا جبران کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :