17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۴۱:۰۰
کد مطلب:  1700895
در همایش خوانش پایداری اجرا کردند؛
حضور هنرمندان کانون در یادواره نمایش‌نامه‌خوانی دفاع مقدس با «قصه‌ای از دل خاک»

هنرمندان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نخستین یادواره نمایش‌نامه‌خوانی دفاع مقدس با عنوان «خوانش پایداری» حضور یافتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تعدادی از هنرمندان مرکز تولید تئاتر، معاونت تولید، معاونت فرهنگی و کانون پرورش فکری استان تهران، نمایش‌نامه «قصه‌ای از دل خاک» را در نخستین یادواره نمایش‌نامه‌خوانی دفاع مقدس با عنوان «خوانش پایداری» بر روی صحنه بردند.
نمایش‌نامه «قصه‌ای از دل خاک» به نویسندگی محمود تیموری و کارگردانی سعید زین‌العابدینی و با اجرای صادق کیانی‌مقدم، الهام دارابی، وحید خسروی و سیما رحمانی روز جمعه دوم مهر ۱۴۰۰ در پردیس تئاتر تهران بر روی صحنه رفت.‌
بر اساس این خبر، مژده زکریاپور طراحی و ساخت عروسک را در نمایش‌نامه‌خوانی «خوانش پایداری» بر عهده داشت.‌
نمایش‌نامه «قصه‌ای از دل خاک» با محوریت دفاع مقدس و فضایی کودکانه و فانتزی قصه‌ای از شجاعت یک سرباز را روایت می‌کند.
قصه‌ی این نمایش در باره موش کوچکی است که همراه پدر و مادرش در لانه‌ای اطراف منطقه مین‌گذاری شده زندگی می‌کند. موشی روز تولدش کلاه‌خود و پوتینی از طرف پدر و مادر و آقای همسایه هدیه می‌گیرد اما متوجه می‌شود که این هدایا از منطقه مین‌گذاری شده‌ی اطراف لانه‌ی آن‌ها جمع‌آوری شده و....
این نمایش‌نامه‌خوانی، یکی از ۱۴ اثری است که با هدف بازخوانی ایثار و فداکاری قهرمانان هشت سال دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس در پردیس تئاتر تهران اجرا شد و از طریق سایت تیوال به صورت زنده در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :