16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۴۷:۱۲
کد مطلب:  1700923
در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و "زنگ مهر و نماز" عنوان شد؛
تلاش آموزش و پرورش برای تداوم حضور دانش آموزان در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، گفت: تلاش آموزش و پرورش استان بر این است که تحصیل دانش آموزان همه پایه‌ها در سال جدید به شکل حضوری و با تامین شرایط سلامت معلمان و محصلان ادامه یابد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در آیین آغاز سال تحصیلی 1401-1400 و "زنگ مهر و نماز" آیین ضمن قرائت پیام سرپرست وزارت آموزش پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با اشاره به ادامه شرایط کرونایی در سومین سال تحصیلی افزود: در این مدت خانواده‌ها در کنار معلمان نقش موثر و مهمی را برای تربیت و تحصیل فرزندان خود ایفاد کردند.

احمد ناصری در ادامه تضمین سلامت معلمان و دانش آموزان را مهمترین دغدغه آموزش و پرورش استان عنوان کرد و گفت: برای آغاز تدریجی فعالیت آموزشی حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه ریزی شده است.

ناصری با تاکید بر لزوم تداوم تحصیل دانش آموزان به شکل حضوری افزود: عدم حضور دانش آموزان در مدرسه موجب می شود که فرزندان ما از عناصر مهم تربیتی محروم شوند و بر همین اساس مقدمات آموزش حضوری برای همه دانش آموزش تا چند هفته آینده فراهم می شود.

وی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده و بر اساس الگوی ابلاغ شده بازگشایی مدارس، آموزش در مدارس روستایی و عشایری با جمعیت کمتر از ۱۵نفر دانش‌آموز در هر کلاس درس حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از شروع سال تحصیلی جدید برای همه پایه‌ها در سطح استان از امروز خبر داد و بیان کرد: یک‌هزار و ۳۰۰مدرسه در استان جمعیت دانش‌آموزی کمتر از ۵۰نفر دارند که با هماهنگی مدیران این مدارس، تحصیل دانش‌آموزان در این مدارس به صورت حضوری از هفته دوم و سوم مهرماه آغاز می شود.

احمد ناصری اظهار کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی، گزارش‌گیری کامل از وضعیت مدارس و تأمین تجهیزات و امکانات آموزشی و بهداشتی انجام شده و از طریق منطقه و ناحیه آموزش و پرورش، مجوز تحصیل حضوری دانش‌آموزان صادر خواهد شد.

ناصری اضافه کرد: در مناطق شهری نیز دو گروه مدرسه وجود دارد که از آبان ماه مدارس با جمعیت کمتر از ۳۰۰نفر می‌توانند با دریافت مجوز از مناطق آموزش و پرورش فعالیت آموزش حضوری خود را آغاز کنند.

وی ادامه داد: مدارس شهری با جمعیت دانش‌آموزی بیش از ۳۰۰نفر نیز از نیمه دوم آبان ماه تحصیل حضوری را آغاز خواهند کرد و در مدارسی که امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و یا گروهی وجود دارد، برنامه‌ریزی برای آموزش حضوری در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: 90 درصد فرهنگیان دوز اول واکسن خود را دریافت کردند و با توجه به همگانی اعلام شدن واکسیناسیون رصد دوز دوم فرهنگیان امکان‌پذیر نبوده ولی معلمان با داشتن کارت واکسن و ارائه آن به مدارس می‌توانند در واحدهای آموزشی حضور پیدا کنند.

احمد ناصری اظهار کرد: مدارس پرجمعیت شهری در قالب شبکه شاد فعالیت‌های آموزشی خود را به صورت غیرحضوری آغاز می‌کنند که تاکنون بیش از یک‌هزار و ۹۳۸ مدرسه در استان به اینترنت متصل شده است.

 

به اشتراک بگذارید :