9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۵۲:۱۰
کد مطلب:  1700951
سرپرست آموزش و پرورش لرستان
هیچ دانش‌آموزی از گردونه تعلیم و تربیت خارج نباشد

سرپرست آموزش و پرورش لرستان در مراسم نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت گفت: هنر آموزش و پرورش استان این است که هیچ دانش‌آموزی از گردونه تعلیم و تربیت خارج نباشد.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اموزش و پرورش لرستان  : سیدعیسی سهرابی امروز سوم مهرماه در اولین روز بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت که همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه متوسطه اول شاهد مهر ناحیه ۲ خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد:  آموزش و پرورش  با دقت نظر و با مسئولیت ‌پذیری حداکثری به دنبال ادای حق آموزش ، تعیلم و تربیت دانش آموزان اسن  که مهم  حق اصلی  بشریت است .
وی با بیان اینکه امسال توجه  و اهتمام بیشتری به مساله سلامت خواهیم داشت، بیان کرد: برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت است که در همه برنامه‌ریزی‌ها سلامت دانش‌آموزان، خانواده‌ها و جامعه تضمین شود.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه به مدد و یاری خانواده‌ها، دانش‌آموزان و مدیران می‌خواهیم ثابت کنیم دوگانه آموزش و سلامت ساده است ، افزود ، همانگونه که در این دوسال در مدیریت و مراقبت از بیماری کرونا خیلی از دوگانه‌هایی که به ناحق ایجاد شده بود بین دیانت و سلامت، معیشت و سلامت  واهی بودن آنها اثبات شده،  امروز نیز به دنبال این هستیم که واهی بودن دوگانه سلامت و آموزش را اثبات کنیم.
سهرابی اضافه کرد: آموزش و پرورش در همه ادوار به بهداشت، سلامت و تندرستی جامعه توجه و اهتمام جدی داشته است ، غربالگری‌های دانش‌آموزان قبل از ورود به مدارس یکی از مصدایق این ادعاست.
                                                                 بهداشت و سلامت از ابعاد آموزش  در نظام تعلیم و تربیت است
وی بهداشت و سلامت را یکی از ابعاد آموزش و تربیت در نظام تعلیم و تربیت برشمرد و با بیان اینکه این مهم  در گذشته نیز ثابت شده ، تصریح کرد: ثابت کردیم آموزش و پیشرفت به موازات هم باید ادامه داشته باشد ، در سخت‌ترین بحران‌ها و زیر بمباران و موشک های رژیم بعث عراق در هشت سال دفاع مقدس هیچ‌وقت آموزش تعطیل نشد.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: امسال نیز با وجود  بیماری کرونا ، این اطمینان خاطر را به همه مسئولین، دست‌اندرکاران و خانواده‌ها می‌دهیم که حق آموزش را ادا خواهیم کرد و آموزش تعطیل نخواهدشد چراکه توسعه، آبادانی و پیشرفت در گرو آموزش است و چنانچه تعطیل شود باید پیشرفت و توسعه کشور را تعطیل شده محسوب کنیم.
سهرابی با بیان اینکه یکی از مهمترین آسیب‌هایی که به آن پرداخته نشده ، سلامت روان و آسیب‌هایی است که دراین راستا به دانش‌آموزان وارد شده است، اضافه کرد: معلمان وظیفه توجه به روان دانش‌آموزان دارند و باید روی موضوع ترس، نگرانی و دلهره دانش‌آموزان اهتمام ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه دانش‌آموز نباید  با اضطراب و استرس در کلاس مجازی و یا حضوری حاضر شود ، تاکید کرد: بازگشایی مدارس  نباید بازگشت به گذشته تلقی شود.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان افزود: با وجود این بیماری نامیمون کارهای مبارکی از جمله آموزش مبتنی بر فضای الکترونیک و مجازی رخ داد ، بنابراین باید دقت شود که موضوعی که مدنظر سند تحول بنیادین است  اجرا گردد  و بازگشایی را بازگشت به گذشته تلقی نکنیم.
                                                                  آموزش‌های مجازی می تواند ۵۰ درصد آموزش‌های حضوری اثربخش باشد
سهرابی گفت: افت یادگیری خواسته و ناخواسته رخ داد و مطالعات نشان می‌دهد که آموزش‌های مجازی می تواند ۵۰ درصد آموزش‌های حضوری اثربخش باشد. این افت به صورت آشکار و پنهان در وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان کاملا قابل مشاهده است.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان خاطر نشان کرد: تلاش معلمان برای همسان‌سازی سطح یادگیری و تربیتی  دانش‌آموزان ضرورت دارد.
سهرابی با بیان اینکه هنر آموزش و پرورش استان این است که هیچ دانش‌آموزی از گردونه تعلیم و تربیت خارج نباشد، تاکید کرد: برای تک تک دانش‌آموزان برنامه خاص و ویژه داشته باشیم و دانش‌آموزان در هر روز هفته و روزهای غیرتعطیل در جریان آموزش و یادگیری باشند.
وی تصریح کرد: برای بازگشایی حضوری مدارس همه برنامه‌ریزان اولویت اصلی را سلامت دانش‌آموزان قرار داده اند  و این  جز با کمک اولیا، مشارکت مسئولین و همه عوامل موثر در جریان تعلیم و تربیت میسور نخواهد شد.
نماینده ولی فقیه درلرستان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت:  در دوران دفاع مقدس، دانش آموزان و فرهنگیان نقش مهم وموثری داشتند ، انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و فرهنگی است که آموزش و پرورش در پیدایش این انقلاب نقش مهمی داشته است  .
 حجت الاسلام والمسلمین سید احمد شاهرخی افزود :  هر جامعه ای که بخواهد پیشرفت کند و ارتقای علمی داشته باشد باید به آموزش و پرورش اهتمام ویژه داشته و هر جامعه نیازمند باید ها و نبایدهاست که اساس همه آنها  در آموزش و پرورش است .
وی در ادامه به نیازهای مدارس اشاره کرد و گفت : بایدمسئولین  به تجهیزات مدارس همچنین  فضای آموزشی و رعایت عدالت آموزش در سطح استان توجه خاص داشته باشند  .
نماینده ولی فقیه  با تاکید بر برنامه ریزی اظهار داشت  : سعی کنیم برای الگوهای رفتاری، اخلاقی و ،آموزشی برگرفته از  سند تحول بنیادین برنامه ریزی کنیم .

استاندار لرستان با تبریک آغاز سال تحصیلی گفت : مهر برای همه خاطره انگیز است، بنیانگذار کبیر انقلاب (ره) کار معلمین را به کار انبیا تشبیه کرد که این تشبیه ارزشمند نشان دهنده کار خطیر فرهنگیان است .
سید موسی خادمی افزود : کار معلم همچون کار باغبان است که دانش آموزان همچون نهالهایی جوان ، با کسب تربیت و آموزش به درختانی تنومند و پر ثمر تبدیل خواهند شد.
وی آموزش در بستر مجازی را  فرصتی مغتنم عنوان کرد و گفت :  با توجه به شرایط پیش آمده فضای مجازی بستر بسیار مناسبی است که به کمک آموزش و خانواده ها آمده است .
 استاندار لرستان  با اشاره به خدمات آموزشی دولت تدبیر و امید  در 4 سال گذشته  گفت:  افزایش 1480  کلاس درس ،  هوشمند سازی  730 مدرسه ، افزایش 2 درصد سطح سواد ، افزایش 3 درصدی دانش آموزان علاقه مند به ادامه تحصیل  در مدارس فنی و حرفه ای و ارتقای کیفیت آموزش از خدمات دولت در لرستان بوده است .
در حاشیه این مراسم از خانواده دو تن از شهدای والا مقام انقلاب اسلامی تجلیل شد .

به اشتراک بگذارید :