19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۱۶:۱۸
کد مطلب:  1701065
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
کسب علم، طراوت و معنویت سه ویژگی مهم برای دانش آموزان و معلمان است

نماینده ولی فقیه در کردستان در مراسم بازگشایی مدارس استان، کسب علم، طراوت و معنویت را سه ویژگی و مولفه مهم برای دانش آموزان و معلمان دانست . 

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، حجت الاسلام و المسلمین پور ذهبی صبح امروز در آین نمادین بازگشایی مدارس که در دبیرستان نمونه دولتی شهید نامدار مرادی ناحیه یک سنندج برگزار شد؛  باتبریک هفته دفاع مقدس و تقارن آن با بهار علم و دانش، سه توصیه مهم برای دانش آموزان، معلمان و کلیه دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت داشت که علم و علم آموزی مهم ترین این توصیه بود.

 حجت الاسلام پورذهبی علم آموزی برای معلمان را بسیار مهم دانست و از آنان خواست با مطالعه و بروز کردن علم و دانش خود، بر مسائل اشرافیت داشته باشند.

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان از طراوت و شادابی به عنوان دومین مقوله مهم و ارزشمند برای معلمان و دانش آموزان یاد کرد و اظهارداشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز در فرماشات خود در قالب ورزش بر این موضوع تاکید داشته اند .

 وی خمودی و بی حالی را برای دانش آموزان به مثابه سم کشنده دانست و از آنان خواست طراوت، شادابی و سرزندگی خود را در مدارس حفظ کنند.

 سومین توصیه مهم نماینده ولی فقیه به معلمان و دانش آموزان معنویت، توجه به دین، عبادت، خویشتن داری و تقوا دانست و گفت: معنویت و حس وطن دوستی نیز بخشی از معنویت است که دستگاه تعلیم و تربیت باید به این مقوله توجه جدی داشته باشد.

 وی بار دیگر توجه به خدا، ارزش های دینی و در ذیل آن توجه به کشور و استقلال کشور را بسیار حائز اهمیت دانست.

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش پایانی سخنان خود برای معلمان و دانش آموزان و خانواده های آنان آرزوی صحت و سلامتی نمود و ابراز امیدواری کرد امسال با از بین رفتن ویروس منحوس کرونا شاهد بازگشایی پرشور و شوق مدارس در استان و کشور باشیم .

به اشتراک بگذارید :