9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۳۱:۱۱
کد مطلب:  1701133
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در آیین نواخته شدن زنگ مهر ومقاومت :
بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی سال تحصیلی را آغاز کردند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در آیین نواخته شدن زنگ مهر ومقاومت گفت: بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی روز شنبه طی آیینی با حضور مسوولان استانی و ۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدرسه حضرت رسول اکرم (ص) شهر بجنورد آغاز کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان شمالی مهدی مودی در این آیین اظهار داشت: این تعداد دانش آموز در هشت هزار کلاس درس  و بیش از ۲هزار آموزشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

مهدی مودی با بیان اینکه آموزش حضوری  تدریجی در سه مرحله برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است، گفت: در نخستین مرحله دانش آموزان برای کلاس هایی با ظرفیت ۱۵ نفر دارند در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین متوسطه اول و دوم بخش آموزش مهارتی و فنی حرفه ای و مناطق عشایری که ۱۵ درصد به شبکه شاد دسترسی ندارند حضوری خواهد بود.

وی افزود: اما در مرحله دوم  مدارسی که  تا ۳۰۰ دانش آموز دارند به صورت آموزش ترکیبی مجازی از امروز و به صورت حضوری  از اول آبان ماه برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: در مرحله سوم، مدارسی که بیش از ۳۰۰ دانش آموز دارند از ۱۵ آبان ماه حضوری و از سوم مهرماه مجازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی همچنین در خصوص آموزش پایه اول ابتدایی اظهار داشت: باتوجه به اینکه کلاس اول پایه آموزش است و احتمال بسیار براینکه دانش آموزان در این دوران بیشترین آسیب را خواهند دید به همین دلیل کلاس هایشان به صورت محدود و حضوری برگزار می شود.

 مودی  با بیان اینکه تا ۱۵ مهرماه تمامی فرهنگیان دُز دوم واکسن را دریافت می‌کنند گفت: همچنین تمامی رانندگان سرویس مدارس واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی در خصوص فعالیت کادر مدارس در شرایط کرونایی گفت: حضور مدیران و معاونان در مدارس الزامی است و حضور معلمان با توجه به شرایط وضع شده خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :