9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۱:۴۹:۵۲
کد مطلب:  1701143
احمدی لاشکی در مراسم بازگشایی شکوهمند مدارس شهر تهران بیان نمود
تصویب لایحه رتبه بندی معلمان درجهت پاسداری ازجایگاه و منزلت فرهنگیان است

قاسم احمدی لاشکی؛ معاون پارلمانی و حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش؛ در آیین آغاز سال تحصیلی جدید تصویب لایحه رتبه بندی معلمان را در جهت پاسداری از جایگاه و منزلت فرهنگیان دانست که آینده کشور در دستان آن ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران قاسم احمدی لاشکی؛ معاون پارلمانی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: برای ما معلمان این مهم است که چه تربیت می کنیم و امروز ایثارگری آن نوجوان در ایران ثبت شد و جان خود را در کف اخلاص تقدیم کرد.

وی افزود: باید در کتاب های درسی ما بهنام محمدی ها، حسین فهمیده ها و علی لدنی ها ثبت شوند تا همگان بدانند که درس انسانیت را چگونه آموختیم و چگونه فرا گرفتند و انسانیت و ایثار زنده بماند و در ایام دفاع مقدس که مقارن با اربعین حسینی است؛ به روح ۴۱ هزار شهید دانش آموز و فرهنگی آموزش و پرورش درود می فرستیم.

وی با تقدیر از زحمات و پیگیری های علی کریمی فیروزجایی؛ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در خصوص اقدامات لایحه رتبه بندی معلمان گفت: قریب به ۱ میلیون معلم منتظر خروجی این تلاش ها هستند و بنابر دستور ریاست مجلس شورای اسلامی این لایحه خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این لایحه به دنبال جایگاه و منزلت معلمان است و امیدواریم خروجی آن برای همکاران فرهنگی آرامش بخش باشد.

احمدی لاشکی واکسیناسیون فرهنگیان را امری مهم و کاری بزرگ دانست و گفت تاکنون درصد بالایی از فرهنگیان دوز اول و دوم را دریافت کرده اند که این نتیجه جدیت در کار واکسیناسیون از سوی رئیس جمهور است. معاون پارلمانی و حقوقی امور مجلس وزارت آموزش و پرورش آسیب آموزش و پرورش در دوران کرونا را بزرگ و مهم برشمرد و گفت: این آسیب ها به مراتب بیش از آن چیزی است که ما فکر می کنیم و شعار سال تحصیلی جدید در راستای جبران همین آسیب هاست که تلاش بر تضمین سلامت در وهله اول و بعد از آن استمرار آموزش و یادگیری است. امروز قریب به ۳۰ درصد از دانش آموزان حضوری آموزش را شروع کرده اند و به امید خدا بقیه دانش آموزان هم از آبان ماه با رعایت پروتکل ها و اخذ مجوز؛ به این جمع اضافه خواهند شد

این مراسم با حضور علی کریمی فیروزجایی عضو هییت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران؛ صفری مدیر آموزش و پرورش منطقه 3 در محل دبیرستان محمود افشار برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :