19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۲۱:۰۶
کد مطلب:  1701167
آیین آغاز سالتحصیلی جدید و نواخته شدن زنگ مهر در دبیرستان کوثر شهرستان تکاب برگزار شد

با حضور رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین شهرستان آیین اغاز سالتحصیلی جدید و نواخته شدن زنگ مهر در دبیرستان کوثر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش تکاب ، سجاد نعمتی با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشتن یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای فرهنگی گفت: تقارن آغاز سالتحصیلی با هفته دفاع مقدس را باید به فال نیک گرفت.


ایشان ادامه داد: در دوران کرونا هیچکدام از مدارس روستا تعطیل نشده و آموزش با رعایت پروتکل های بهداشتی در روستاها ادامه داشت. در مدارس شهری نیز دانش آموزان تحت آموزش شبکه شاد قرار گرفتند.

وی گفت: سالتحصیلی جدید با 185 واحد آموزشی شروع خواهد شد و 1156 پرسنل آموزشی ، اداری و خدماتی فعالیت خواهند کرد که از این تعداد 900 معلم در امر آموزش دخیل خواهند بود.

ایشان همچنین افزود: در دوران قبل از کرونا آموزش در 5 ساعت انجام می گرفت اما در دوران کرونا با فداکاری معلمان عزیز بیشتر از 18 ساعت در شبکه شاد آموزش داده می شد که باید قدردان معلمان زحمتکش بود.

وی اشاره کرد: در کنکور سراسری دانش آموزان تکابی خوش درخشیدن و 11 نفر رتبه زیر 1000 را کسب کردند همچنین در زمینه فعالیت خیرین مدرسه ساز ، خیرین در عرض پنج ماه مبلغ 10 میلیارد تومان به امر مدرسه سازی کمک کردند.

عبدالصمد عبادی رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی نیز با تسلیت اربعین حسینی یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان ولی نعمتان ما هستند و باید همواره مورد تکریم و قدرشناسی قرار گیرند. ایشان تقارن سالتحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس را سرآغاز سالتحصیلی پرباری دانست.

وی ادامه داد: نقش دانش آموزان و معلمان در هشت سال دفاع مقدس نقشی بی بدلیل و بسیار با اهمیت بود و در این راه تعداد زیادی از دانش آموزان و معلمین به درجه رفیع شهادت نائل شدند

ایشان ادامه داد: باید دانش آموزان و معلمین در مسیر تعلیم و تربیت،  تفکرات شهدا را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند چرا که  امنیت امروز را مدیون فداکاری  شهدای گرانقدر ، جانبازان ، ایثارگران و آزادگان هستیم

عبادی گفت: معلمان منادیان فرهنگ مقاومت ، ایثار و شجاعت در سنگر تعلیم و تربیت اسلامی هستند تا حیات طیبه ای را برای دانش آموزان به ارمغان بیاورند و تربیت دانش آموزان در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اولویت درس ملی بر اساس سند تحول بنیادین است

 

به اشتراک بگذارید :