9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ۱۲:۴۰:۲۰
کد مطلب:  1701175
با به صدا در آمدن طنین مهر و مقاومت؛
۲۵۷ هزار دانش آموز در استان مرکزی؛ سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

همزمان با سراسر کشور، مراسم نمادین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 1401-1400، با حضور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک؛ نماینده مردم شریف شهرستان های اراک، خنداب و کمیجان معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی و دیگر مسئولین استانی در دبیرستان فدک ناحیه 2 اراک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این آیین گفت: آیین بازگشایی مدارس با حضور ۱۵ میلیون نفر دانش آموز و یک ششم جمعیت کشور در این آیین از جمله بزرگترین جشن‌ها به شمار می‌رود.

آیت الله«قربانعلی دری نجف آبادی » با یادآوری آغاز هفته دفاع مقدس افزود: دانش آموزان سرمایه‌های بزرگ ولایی بوده و دفاع مقدس نیز برگرفته از آموزش و پرورش و مکتب امام حسین(ع) و ائمه اطهار است.

وی ادامه داد: کشور و استان مرکزی به برکت انقلاب اسلامی از نظر پیشرفت‎‌های علمی با ۴۰ سال پیش قابل مقایسه نبوده و آموزش و پرورش، حوزه‌های علمی و دانشگاه‌ها باید با برنامه ریزی مناسب زمینه پیشرفت کشور در ۴۰ سال آینده را فراهم کنند.

امام جمعه اراک گفت: دفاع از عزت، عظمت، استقلال و آزادی کشور از اولیت نخست آموزش و پرورش و نهادهای مختلف کشور بوده و این مهم با تربیت دانش آموزان با قدرت میسر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این آیین گفت: ۲۵۷ هزار دانش آموز با احتساب دانش آموزان مدارس استثنایی، پیش دبستانی، دولتی و غیر دولتی ثبت شده در سامانه آموزش و پرورش سال تحصیلی جدید را در این استان آغاز کردند.

«بهرام حسین آبادی » افزود: کلاس‌ها در مناطق روستایی، عشایری و زیر ۱۵ نفر از امروز به صورت حضوری برگزار شد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود سایر کلاس‌های آموزش و پرورش استان مرکزی با انجام واکسیناسیون گروه هدف از ابتدای آبان‌ها به صورت حضوری برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون دانش آموزان پایه دوازدهم اکنون به صورت عمومی آغاز شده و امید است تا پایان مهر واکسیناسیون بقیه دانش آموزان نیز آغاز شود.

 

به اشتراک بگذارید :